מסע בזמן אל עומקי התרבות השווייצרית

6 לילות / 7 ימי טיול

פסטיבל סילבסטרקלאוזן
בשילוב טיול אל צדדיה הפחות מוכרים של שוויץ

הצצה נדירה לחוויה תרבותית וייחודית מחוץ למסלולי הטיול הסטנדרטיים שיאפשרו לנו ליהנות מהמיטב האמיתי של שוויץ.

טיול זה מיועד לאלו שכבר חוו את “שוויץ הסטנדרטית” ומעוניינים לצאת איתנו למסע עומק מעשיר בידע והבנת התרבות השוויצרית, על צד זה אמון יותם רגב, מדריך מנוסה ומומחה לאזור טיול זה אשר ייסחף אותנו בסיפוריו וייקח אותנו אל מקומות קטנים וסודיים שרק הוא מכיר.

הביקור בפסטיבל מחזיר את הצופים שנים רבות לאחור ומאפשר חוויה תרבותית, ייחודית ומרגשת.

בנוסף לפסטיבל, מחכה לנו תכנית עשירה בפינוקים ובסיורי יום במהלכם נהנה מרכבות מופלאות שנוסעות בין פסגות מושלגות, טעימות קולינריות ומלונות מובחרים.

תאריכי הטיול:

1/1/24 – 26/12/23

להרשמה מלאו את הטופס:

מסלול הטיול

יום 1: נחיתה בציריך, היכרות ראשונה עם ממלכת ההרים השווייצרית

נצא בטיסת בוקר לציריך ומשם נמשיך בנסיעה אל עמק ה Toggenburg בו נשהה בימים הקרובים. נעפיל ברכבת הרים אדומה ולאחר מכן ברכבל אל פסגת הר Chäserugg בגובה 2200 מטרים נטייל בשביל פנוראמי כבוש בשלג בהליכה רגועה ומהנה ונחווה חוויה אלפינית חורפית מיוחדת. אחר הצהריים מחכה לנו חוויה מיוחדת- , הכינו את מיתרי הקול כי הנכם עומדים לעבור סדנת יודלינג אמיתית, מצחיקה ומהנה עם מומחה מקומי אשר יחשוף אותנו לטכניקת השירה המסורתית. לאחר לימוד היודל נמשיך בנסיעה קצרה אל הכפר Wildhaus בו נתמקם לשלושת הלילות הבאים במלון הירשן המחודש והנעים.

יום 2: ביקור בקניון הריין, העיר כור ועלייה לעיירת הנופש ארוסה

את הבוקר נתחיל בנסיעה אל המקום בו שני יובלים הופכים לנהר אחד, נהר הריין המרשים שמקורותיו בהרי האלפים בדרום שווייץ ובצפון .נפתח בעצירה בחיבור בין שני יובלי הנהר- הקדמי והאחורי ונמשיך בנסיעה בכביש צדדי ולא מוכר שיעניק לנו תצפיות עוצמתיות על קניונו המרשים והמפותל של הנהר. בהמשך ניסע לכור בירת קנטון גראובינדן דובר שפת הרומאנש, עיר זו נחשבת לעתיקה ביותר בשווייץ. מכור נעלה ברכבת חווייתית אל עיירת הנופש והסקי ארוסה (arosa) הממוקמת בגובה של 1700 מטר מעל פני הים. עם ההגעה, מחכה לנו חוויה מיוחדת במינה! את הסיור בעיירה ובסביבתה נעשה בהנאה ונוחות מרבית על כרכרות סוסים. נהנה באלגנטיות מסמטאות העיירה הציורית, ומשבילי שלג ונופים לבנים עוצרי נשימה. את הביקור בעיירה נסיים עם כוס יין חמה.

יום 3: עלייה לכפר פלומסרברג ארוחת פונדו ושיט לכפרי דייגים

נתחיל את היום בנסיעה דרומה לכיוון אגם ואלן ונעלה לעיירה פלומסרברג (flumserberg) ונסייר בשבילים מעל הכפר. בהמשך נרד בנסיעה אל אגם ואלן (Wallen) לארוחת פונדו גבינה על שפת האגם. נמשיך בשייט אל שני כפרים קטנים Au ו Quinten השוכנים בצידו השני של האגם למרגלות המצוקים התלולים.

יום 4: נסיעה לאבנאלפ, העיירה אפנצל, ביקור במגבנה ובמוזיאון המקומי

ביום נעזוב את מלוננו שבעמק הטוגנבורג ונעבור אל הקנטון שמעבר לרכס: שני חצאי הקנטון של אפנצל. את הבוקר נפתח במגבנה הגדולה והמרכזית של קנטון אפנצל בכפר שטיין בה מייצרים את אחד ממותגי הגבינה השוויצרית המפורסמת בעולם כולו- גבינת אפנצל. נמשיך למוזיאון הסמוך המוקדש לפולקלור המיוחד של הקנטון, כאן גם נקבל טעימה ראשונה מרוח פסטיבל הסילבסטרקלאוזן אשר אליו נחשף מחר. נמשיך אל אחת מפסגות רכס האלפשטיין- הר kronenberg ונטעם מיפעת הטבע של הרכס. לעת ערב נגיע למלוננו החדש שבעיירה אפנצל- בירת החצי הפנימי של קנטוני אפנצל.

יום 5: פסטיבל הסילבסטר קלאוזן המסורתי וחגיגות השנה החדשה

אחת לשבע שנים בשנה בה ה31.12 נופל על יום א בשבוע הפסטיבל מוקדם ביום. יום זה הוא הסיבה המרכזית לטיול והגיע זמננו להשתתף בפסטיבל הסילבסטר קלאוזן הייחודי. נשכים קום טרם אשמורת הבוקר יחד עם תושבי הכפר הקטן אורנש בפתיחת הפסטיבל- בעלטה מוחלטת נשמע את דנדוני הפעמונים ושירת יודל מיוחדת. לאחר שתיית שוקו מחמם לב נצא למסע רכוב בין הכפרים בקנטון בו נחפש את קבוצות הקלאוזרים: הדמויות המחופשות שעוטות עליהן מסיכות, לבוש העשוי מענפי אשוח ומגוון פעמונים. נשוב למלון לארוחת בוקר ולמנוחה קצרה ולאחריה נצא לשלב ב' של החגיגות וניסע אל מרכזה של העיירה הריסאו בירת הקנטון ונצטרף אל מגוון קבוצות הקלאוזרים 'הפושטות' על העיר בשפע צבעים וקולות. לינה באפנצל

יום 6: פסגת הר ה Säntis, סיור בסנט גאלן וארוחה חגיגית לשנה החדשה

נתחיל את היום בנסיעה אל מרגלות הפסגה הגבוהה ביותר באזור הר Säntis המתנשא בתלילות רבה לגובה של 2,500 מטר מעל פני הים. נעפיל עם הרכבל אל ההר לסיור בפסגתו. נמשיך אל העיר הגדולה ביותר בצפון מזרח שווייץ .St Gallen המפורסמת בקתדרלה ובספרייה התיאולוגית שלה. במידה ושעות הפתיחה יאפשרו נבקר בספרייה ונשוב למלון להתארגנות לסעודה החגיגית לציון השנה החדשה.

ייום 7: שטיין אם ריין, מפלי הריין, ציריך וטיסה חזרה הביתה

הבוקר נצא מאוחר מהרגיל לאחר שנתעורר משינה שלאחר סעודת ליל השנה החדשה. ניסע אל עיירת ימי הביניים היפה והשמורה rhine am Stein לשיטוט ברחובה הראשי הציורי ומשם לביקור במפלי הריין הסמוכים לעיר Schaffausen. נמשיך בנסיעה אל העיר ציריך בירתה העסקית של שוויץ בהתאם לייתרת הזמן נסייר באתריה המרכזיים. בשעות הערב נצא לשדה התעופה לטיסתנו הביתה.

מחירים:

הנרשמים לנופש מקבלים מנוי לחודש מתנה ל"הרצאות מהכורסא"!

המחיר כולל:

המחיר לא כולל:

פרטי טיסות:

הלוך: טיסה LX257 ממריאה מתל אביב ב-5:20 בבוקר, נחיתה בשוויץ (ZRH) ב-8:40.

חזור: טיסה LX256 ממריאה משוויץ (ZRH) ב-22:45, נוחתת בתל אביב ב- 3:35 בערב.

תנאי תשלום:

  • מקדמה ע”ס 200 יורו לאדם בעת ההרשמה לאישור העסקה.
  • 90 יום לפני היציאה – גמר חשבון.
  • הרשמה תתבצע באתר האינטרנט של חברת גורדון טורס בלבד. לאחר סיום ההרשמה והתשלום ישלח אליכם מייל ובו אישור ומספר הזמנה המתחיל באותיות GAT ואחריהן ספרות. מייל זה מהווה אישור הרשמה ותשלום עבור הטיול.

מדיניות ביטול:

  • עד 90 יום לפני היציאה – עלות מקדמה בלבד.
  • 60-90 יום – 50% מעלות הטיול.
  • 30-60 יום – 70% מעלות הטיול.
  • 30 ימים ומטה – 100% מעלות העסקה. 

* הנ”ל מתייחס לימי עבודה ולא לימים קלנדרים

Skip to content