פלאי הטבע - מסע עם צלם סרטי טבע

מרצה: גיל ארבל

איך מרגיש מפגש קרוב קרוב עם גורילת הרים בג’ונגל או עם כריש במעמקי הים? 

מוזמנים לצאת מעיר אל הטבע הפראי למסע מעל ומתחת למים יחד עם צלם הטבע הישראלי גיל ארבל בעקבות חיות הבר המופלאות שגיל זכה לתעד. 

נתחקה אחר הגורילות של רואנדה, האורקות בדרום אפריקה והלוויתנים באיי טונגה, בסדרה מרתקת שלוקחת אותנו למקומות מרוחקים וקסומים שרואים רק בסרטים.

צפו בהסבר קצר על הסדרה:

1. ללכוד את הטבע מאחורי העדשה | יום ב׳, 17.6.24 בשעה 17:00

ספר הג'ונגל, הסרט הקלאסי הידוע, השפיע על גיל ארבל להפוך לצלם סרטי טבע בבגרותו. לחכות בסבלנות אין קץ שעות במעבי הג'ונגל כדי לזכות במפגש מתועד ומרגש עם החיות המאכלסות אותו. מאז הספיק גיל לצלם מקומות רבים וחיות מגוונות. בהרצאה זו נדבר על ההיסטוריה של צילום הטבע, נבקר בהודו שם נכתב ספר הג'ונגל, נשחה עם לווייתנים באיי טונגה, נסקור בתיעוד מצולם איך השפיעה הקורונה על בעלי החיים ונסיים בטבע ישראלי וביוליה כלבת הים הקסומה שביקרה אותנו ב 2023.

2. מעל ומתחת למים בעקבות חיות הבר | יום ב׳, 24.6.24 בשעה 17:00

נמשיך במסע המצולם: נשחה עם פילים בתאילנד, נצלול עם אורקות בדרום אפריקה ונתעד אותן כאשר הן צדות כלבי ים בפטגוניה, כל אלו מתובלים כמובן בסיפורים "מאחורי הקלעים",  על האתגרים והרגעים שאפשרו ללכוד את הצילומים השונים.

3. גורילות בערפל | יום ב׳, 1.7.24 בשעה 17:00

הפעם נגיע עד רואנדה, בעקבות גורילות ההרים המופלאות שכל כך דומות לנו. נספר על דיאן פוסי שבזכותה הגורילות התרגלו לבני אדם ונבלה עם משפחת גורילות קסומה. נכיר גם את איזורו, הגורילה שאיבדה את תינוקה והתאבלה עליו באחד הרגעים הנדירים והמרגשים שתועדו.

אודות המרצה: גיל ארבל

גיל ארבל הוא צלם סרטי טבע מוכשר הידוע בצילומיו עוצרי הנשימה של עולם הטבע. עבודתו מציגה את היופי והמגוון של חיות הבר. עם עין חדה לפרטים ולקומפוזיציה, צילומיו של גיל מעבירים את הצופים למקומות מדהימים ומעוררים תחושת פליאה והערכה לסביבה. באמצעות האמנות שלו הוא מעודד אותנו להתחבר לטבע ולהגן עליו למען הדורות הבאים.
הצטרפו לאחד מיוצרי סרטי הטבע המובילים בישראל הידוע בעבודתו על “עולם מופלא” של ה-BBC כשהוא לוקח אתכם למסע עולמי מעל ומתחת למים.
דרך העדשה שלו, תוכלו לחוות את חייהם המרתקים והסוחפים של בעלי חיים ברחבי העולם שהוא זכה לצלם.

גיל ארבל

בונוס מיוחד לנרשמים לסדרה:

הנרשמים לסדרה זו יקבלו גם גישה לצפייה ב 3 הרצאות נוספות!

הצפייה בהרצאות הבונוס זמינה מיד עם הרישום לסדרה למשך 3 חודשים.

אקולוגיה של החי והצומח בעולם- על נדידה, התלהקות ומנגנוני הישרדות בטבע

אקולוגיה של החי והצומח בעולם - על נדידה, התלהקות ומנגנוני הישרדות בטבע

בהרצאה זאת נלמד על התאמות התנהגותיות לסביבה, ובהן נדידה של עופות, יונקים, דגים ואפילו…. פרפרים, נבין כיצד בעלי חיים שונים מותאמים לחיים במים, איך יצורים חיים שומרים על חום גופם הקבוע ונחקור את יחסי הגומלין בין טורף לנטרף ואת עקרונות הסימביוזה המורכבים והמפתיעים בין יצורים ממינים ואף משפחות שונות.

צחי פלג

מרצה: ד"ר צחי פלג

דוקטור לביולוגיה, מרצה בנושאי טבע ותיירות ומדריך טיולים

אמנות ההתבוננות – העולם דרך העדשה

אמנות ההתבוננות – העולם דרך העדשה

בהרצאתו “אמנות ההתבוננות” יפתח בפניכם נדב חלון לאותו עולם מרתק כפי שהוא לוכד אותו דרך עדשת המצלמה וישתף כיצד יוצרים ומתעדים בצורה יוצאת דופן את אותו עולם קסום ונסתר בעזרת יצירתיות, מקוריות, שקיות ניילון צבעוניות, ירקות מהמקרר והמון המון אהבה לפרטים הקטנים. הרצאה מעשירה ומשעשעת המשלבת אמנות וצילום עם מדע, טבע, חשיבה מחוץ לקופסה והמון השראה.

נדב בגים

מרצה: נדב בגים

צלם אוטודידקט, מרצה ומורה לצילום מאקרו וטבע בבתי ספר לצילום

1236-poster

הנמר האחרון

הבמאי הדוקומנטרי ישרי הלפרן יצא לחפש את חריתון, מי שנחשב אז לנמר האחרון במדבר יהודה.

באפריל 2000 פורסם כי במדבר יהודה נותר נמר אחד בלבד בשם חריתון. באוקטובר אותה שנה, לוקח על עצמו ישרי הלפרן, יוצר סרט הפולחן “פצצות בדרך לסוף העולם”, את המשימה הבלתי אפשרית – לצלם את הנמר האחרון אשר נראה רק פעם אחת מאז 1995. במשך 18 חודשים דולקים במאי הסרט וידידו הזואולוג חיים ברגר בעקבותיו של הנמר החמקמק במסע סהרורי ומלא הפתעות. התוצאה היא סרט מתח תיעודי, יוצא דופן, משעשע ומרגש.

סרט שכולו אהבה לטבע, למסתורין ולישראל המוכרת פחות.

במאי: ישרי הלפרן
צילום: ישרי הלפרן ועמית גושר
הפקה: ישרי הלפרן , אילן ויסמן, ענת קנדל

עלות הסדרה 145 ₪
להרשמה מלאו את הטופס ותועברו לדף תשלום מאובטח

כל הזכויות שמורות להרצאות מהכורסא 2021

Skip to content