חזרה לכל המאמרים

3 הרצאות על חגי תשרי ותזכורת למפגש פרונטלי עם גלעד שלמור מחדשות 12

Share

השבוע מסתיים החופש הגדול ואנחנו נכנסים לתקופה קצרה של שגרה לפני חגי תשרי. תקופת החגים שמסמלת בדרך כלל התחלה חדשה היא מאתגרת לא פחות מאשר חופשת הקיץ עם הילדים והנכדים) לקראת תקופת החגים, אנחנו ממליצים לכם לצפות בסדרת הרצאות מעשירה על חגי תשרי שהכנו עבורכם. בסדרת הרצאות זו, בת שלושה פרקים, שני מרצים מובילים יספרו כיצד התפתחו חגי תשרי לאורך התקופות השונות ועד לצורתם הנוכחית במסורת הישראלית.

ד”ר לשפה העברית אבשלום קור יספר על הדרכים שחגי תשרי נחגגו בתקופות השונות בהיסטוריה היהודית, החל מימי חז”ל ועד למלחמת העולם השנייה.

מומחה לחקר התנ”ך, יוסי נינוה יספר על תהליך ההתפתחות של החגים מחגים חקלאיים קדומים לחגים דתיים וכיצד הושרשו כיום במסורת הישראלית, ועל ימי הצום וסוגי הצום השונים ביהדות לאורך ההיסטוריה.

הנרשמים לסדרה זו יקבלו גם גישה לצפייה ישירה בהרצאה נוספת במתנה!
כל ההרצאות זמינות לצפייה באיכות מציינת (HD) וניתן לצפות בהן בכל שעה שנוחה לכם.

גלעד שלמור על רגעי המתח בעבודתו כעיתונאי בחדשות 12

מה הופך אנשים לחסרי בית, ועל מה ההומלסים חולמים בלילות? מדוע הסכים סוחר הנשק מכפר קאסם להתראיין מול מצלמה ומה קרה כששלף אקדח באמצע הראיון?
למה באבו דאבי חשדו שהוא מרגל? מה התרחש במשפחות חרדיות במהלך סגרי הקורונה ואיך זה קשור להפגנות בלפור? איך גבינת עזים שכנעה את נוער הגבעות לאפשר לו להקים איתם מאחז חדש?

ביום שישי הקרוב, ה-2.9 נפגוש פנים אל פנים את גלעד בהרצאה במכללה למנהל בראשון לציון. ברגישות ובהומור גלעד יחשוף רבדים חדשים ומסקרנים, יחד איתו תהיה הרצאה נוספת של דן דן בולוטין על האינדיאנים באמזונס. נשמח לראותכם.

“מי אני בשיר?” מתחילים השבוע

ב-31.8 תתחיל סדרת ההרצאות החדשה של מבקר המוזיקה בגלי צה”ל, גיל פז. בסדרה נעסוק ב-4 יוצרים גדולים במוזיקה הישראלית: מאיר אריאל, גידי גוב, שלמה ארצי ויורם טהרלב. 

 

Skip to content