המיטב של שלושת הנהרות

שייט מפנק על הריין, המיין והמוזל.
7 לילות שייט + 2 לילות במלון: 10 ימי טיול! ​

שייט נהרות הינו הזדמנות נהדרת לבקר בערים היפות ביותר בגרמניה הממוקמות לאורכו של הריין, בלי נסיעות ארוכות ומעייפות ובלי הצורך לעבור בתי מלון.

השיט שלנו יכלול סיור עומק בערים השזורות בהיסטוריה של העם היהודי. נבקר בטירות בערפל, כפרי יין על גדות ירוקות, עיירות ציוריות ונהנה מגסטרונומיה משובחת.

משם נמשיך אל הערים היפות ביותר בנהר המיין. כיכר השוק התוססת של ורטהיים ובתי העץ הייחודיים מזמינים אתכם לחקור את המבנים בסגנון הרוקוקו ואת הגשר הישן בווירצבורג. 

מילטנברג היפייפיה עם טירת מילדנבורג מימי הביניים תחזיר אתכם שנים אחורה עם תצפית מרהיבה לאזור. את טיולנו נקנח בטיול קרקעי לאורך נהר המוזל היפייפה. 

בספינת הבוטיק שלנו מחלון חדרכם המפנק תהנו מהשילוב המושלם של נופים מרהיבים, קולינריה נהדרת וסיורי חוף מרתקים.

הטיול והשייט מנוהל על ידי חברת התיירות הותיקה גורדון טורס, מומחים לשייט נהרות.

תאריכי הטיול:

23/07/22 – 14/07/22

 

נשוט בספינת MS Viva Tiara ששופצה כחדשה וחזרה לשוט בקיץ 2020.
הטרקלין המהודר, הבאר הפנורמי העגול ורחבת הריקודים, הסאונה והג’קוזי, אולם הקבלה עם בוטיק המזכרות ומסעדת גורמה הם רק חלק ממגוון השירותים על הספינה המפוארת.
תוכלו לטייל או להתרווח על הסיפון עם משקה ולצפות בנופי הנהר המרהיבים שחולפים לעיניכם. 

להרשמה מלאו את הטופס:

צפו בסרטון הסבר על עולם השייט של גורדון:

Play Video

מסלול הטיול

יום 1: פרנקפורט – שפייר

ננחת בפרנקפורט לקראת הצהריים ונצא לשפייר (Speyer), אחת הערים העתיקות ביותר בגרמניה, המפורסמת בזכות הקתדרלה הרומנסקית שלה, שהוכתרה כאתר מורשת עולמית ע"י אונסק"ו. נבקר בשרידי עברה היהודי המפואר של שפייר, ב"חצר היהודים" (Judenhof), בשרידי בית הכנסת מימי הביניים ובמקווה הגדול ביותר שנשתמר באירופה. לאחר הפסקת צהריים נפגוש את ספינתנו בעיר. נתמקם בחדרים וניפגש לארוחת ערב בספינה. הלילה תפליג הספינה לשטרסבורג.

יום 2: שטרסבורג

הבוקר נעגון למשך יום שלם בשטרסבורג ונצא ל-2 סיורים. לאחר ארוחת הבוקר נצא לקולמאר - אחת הערים המקסימות באזור ובירת היין של חבל אלזס. בסיור נתרשם מהבתים הטיפוסיים המשובצים קורות עץ. נחלוף על פני התעלות ונטייל בסמטאות העיר העתיקה שהשתמרה באופן מושלם עם מבנים מימי הביניים והרנסנס. נחזור לספינה לארוחת צהרים, שאחריה נצא לשטרסבורג בירת אלזס. העיר היפה הזו היא גם מהחשובות באזור, ובה חלק נכבד מסמלי האיחוד האירופי, ובניהם הפרלמנט ובית המועצה האירופאי. נסייר בעיר הישנה/חדשה, נבקר בקתדרלה המפורסמת הידועה בזכות השעון האסטרונומי שלה ונתרשם מהסמטאות יוצאות הדופן עם ניחוח היסטורי צרפתי. נשוב לספינה לארוחת ערב במהלכה נפליג למיינץ.

יום 3: מיינץ והיידלברג

הבוקר נעגון במיינץ ונצא לסיור בעיר בעלת העבר היהודי המפואר (מגנצא), שעליה כתב טשרניחובסקי את הפואמה הטרגית "ברוך ממגנצא". העיר היא גם מקום הולדתו של יוהן גוטנברג, ממציא הדפוס.נבקר בבית הכנסת החדש בעיר ונסיים בכנסיית סטאפן עם חלונות שאגאל המרהיבים. לאחר ארוחת צהריים בספינה נמשיך לביקור בהיידלברג הציורית, שבה שוכנת האוניברסיטה העתיקה והמפורסמת בגרמניה. נבקר בטירה העתיקה של העיר, אתר מורשת עולמית של אונסק"ו, ממנה יש תצפית מרשימה על כל הסביבה. נרד בקרוניות לסיור בעיר העתיקה. נשוב לספינה לארוחת ערב במהלכה תפליג הספינה לפרנקפורט.

יום 4: רודשהיים ( ביום זה לא נשוב לספינה לארוחת צהריים ינתן Lunch box)

הבוקר נצא לעיר היפה למרגלות כרמים – רודשהיים. רכבות קטנות ימתינו לנו ויקחו אותנו דרך רחובות העיירה הציוריים אל הרכבל. בקרוניות קטנות נטפס כאשר לרגלינו טראסות היין הנפלאות של האזור. הנוף הנשקף במהלך הנביעה עוצר נשימה. משם נמשיך לביקור במוזיאון כלי הנגינה המכאניים זיגפריד שבמקום, הכולל תערוכה מרשימה של תיבות נגינה, פסנתרים וכינורות אוטומטיים ובובות אוטומטיות ומנגנות. ולסיום נקנח בטעימות אסבך – הליקר המקומי המיוצר רק באזור זה! הפסקה לארוחת צהריים ומשם נמשיך ברכבל לתצפית נהדרת על כל העמק. נשוב לספינה בשעות הצהריים המאוחרות ונפליג לכיוון המיין לעיר ורטהיים.

יום 5: וורטהיים

בשעות אחר הצהריים נצא לסיור בוורטהיים, עיירה ציורית, השוכנת במפגש בין נהרות המיין והטאובר. נבקר בכיכר השוק ההיסטורית של המקום, המשובצת גם היא בבתי הקורות הטיפוסיים לבוואריה. נחזור לקראת ערב לספינה. ארוחת ערב והמשך שייט אל עבר וירצבורג (Würzburg).

יום 6: הדרך הרומנטית

הדרך הרומנטית היא "דרך נוף" שהוכשרה כמסלול תיירות בשנות ה-50. הדרך מקשרת מספר עיירות ציוריות וטירות. בימי הביניים היה זה נתיב סחר שחיבר את מרכז גרמניה לדרומה. בשעות הבוקר נצא לסיור דרך כמה מהעיירות הקסומות. נגיע עד לרוטנבורג היפה שעל נהר הטאובר. נטייל ברחובות הציוריים ונטעם מהתוצרת המקומית. לקראת הצהריים נשוב לספינתנו כשהיא מפליגה למילטנברג.

יום 7: מילטנברג

לאחר ארוחת הבוקר ניסע לסיור במילטנברג הציורית. המרחק בין גדת המיין השמאלית לגבעות המשתפלות הוא כ-150 מטרים, ומרבית העיירה ההיסטורית נבנתה ברצועה זו. נבקר ברחובותיה הצרים ומרוצפי האבן, ונתרשם מהבתים המעוטרים בקורות עץ. נשוב לארוחת צהריים בספינה ובמהלכה נפליג לפרנקפורט.

יום 8: קובלנץ - קוכם

הבוקר ניפרד מהספינה בפרנקפורט ונצא לטיול לאורך נהר המוזל. נתחיל בקובלנץ, השוכנת במקום בו נשפך נהר המוזל לריין. נצא לסיור רגלי, ונעבור בטיילות שלגדות שני הנהרות, עד נקודת המפגש ביניהם, "הפינה הגרמנית", שם מתנשאת אנדרטה לזכרו של הקייזר וילהלם. לאחר הפסקת צהריים נמשיך לקוכם - עיירה מקסימה הבנויה על אחד מעיקולי נהר המוזל, מוקפת נוף דרמטי של הרים וכרמים תלולים. מעל העיירה מתנשאת טירת רייכסבורג השמורה היטב, ואנו ניסע אליה כדי ליהנות מתצפית פנורמית על הנהר ועל העיירה. נלון באזור כוכם.

יום 9: טראבן טרארבך וברנקסל

העיירה טראבן טרארבך (Traben Trarbach), הפכה למרכז אזורי למסחר ביין כבר בתקופת נפוליאון השלישי. בסיור המודרך היום נשמע על ההיסטוריה של גידול היין ועל ייצור היין האצילי בעולם - הריזלינג. נסייר רגלית בעיירה היפה נשוב לספינה לארוחת צהריים ובמהלכה תפליג הספינה לברנקסטל. בשעות הצהריים נעגון בברנקסל ונצא לסיור רגלי בעיירה שהיא איחוד של שתי עיירות ששכנו משני עברי הנהר. בסיור נראה בין השאר את כיכר השוק, שבמרכזה מזרקה מהמאה ה-17, את בית העירייה בן ה-500 שנה הבנוי בסגנון הרנסנס ואת רחובותיה הציוריים של העיירה. נבקר ביקב מקומי ונטעם מיין מתוצרת המקום. במהלך ארוחת הערב תפליג הספינה לטרייר. נלון באזור כוכם.

יום 10: ויסבאדן - פרנקפורט

אחר הצהריים נטייל בוויסבאדן - עיירת מרפא יפייפיה. סביב העיירה ומתחתיה מבעבעים 27 מעיינות תרמאלים והיא מהווה מקום עלייה לרגל לאלו שרוצים להרפא ולאלו שרוצים לשתות מ" מעיין הנעורים"... נקדיש את הבוקר לסיור בעיר. נתחיל בכיכר העיר העתיקה בו נמצא גם בית העירייה והשוק ונמשיך לרחוב הראשי עד הפארק היפייפה ונבקר בגניו. נמשיך לפרנקפורט לשדה התעופה לטיסתנו הביתה.

תוכנית התרבות בשייט כוללת 2 הרצאות של הקולנוען אלון גור אריה:

אלון גור אריה

מרצה לקולנוע, במאי ותסריטאי

מרצה על תולדות הקולנוע ועולם הבידור בקתדרות, סינמטקים ואולמות תרבות בארץ ובעולם. סרטיו זכו בפרסים בינלאומיים ביניהם “המוסד” שהיה הסרט הישראלי המצליח ביותר בקיץ 2019 ונרכש ע”י HBO. שימש ככותב ראשי בערוץ 10 ובמאי טלוויזיה בסדרות ותכניות בידור. בעל טור קבוע באתר YNET על ההיסטוריה של הקולנוע.

מחזמר נגד כל הסיכויים זלצבורג ווינה בקולנוע כשהופק הסרט “צלילי המוסיקה” בזלצבורג היו סבורים התושבים שמדובר בכשלון בטוח. ההסטוריה הוכיחה את ההפך; חבל זלצבורג ורחובות וינה נחשבים לאתרי צילום שלווים ומבוקשים, זאת בניגוד מוחלט למשברים והסקנדלים מאחורי הקלעים של המחזמר הנודע, וסרטים כמו “אמדאוס”, “ג’יימס בונד”, “האדם השלישי” ואחרים, שהרחיקו כדי להביא לאולמות הקולנוע את נופיה של אוסטריה.

הוליווד על הדנובה  מסע קולנועי סוחף על הדנובה של הקולנוע, מקהילות הצוענים על גדות הנהר שהפכו בין לילה לכוכבי קולנוע בסרטיו של אמיר קוסטוריצה, דרך “החנות מעבר לפינה” ו”מלון גרנד בודפשט” ההוליוודים ועד השפעת הקלאסיקות של הקולנוע ההונגרי על סרטי אפרים קישון.

מחירים:

טבלת מחירי Standard

standard

טבלת מחירי FLEXI

הנרשמים לנופש מקבלים מנוי לחודש מתנה ל"הרצאות מהכורסא"!

המחיר כולל:

 • טיסות ארקיע הלוך ושוב לפרנקפורט
 • העברות באוטובוס תיירים ממוזג.
 • 7 לילות שייט בתא חיצוני לבחירתכם.
 • אירוח על בסיס פנסיון מלא בספינה (ביום הראשון תינתן א. ערב בלבד ובאחרון א. בוקר בלבד).
 • 2 לילות בעמק הריין במלון בדרגת תיירות טובה ע"ב חצי פנסיון ( ארוחת בוקר וערב במלון).
 • בספינה: שתיה קלה, יין, בירות, קוקטיילים, כל סוגי הקפה/תה חופשי במהלך כל היום במסעדה או בבר הספינה!
 • מיניבר מלא מתחדש כל יום
 • אינטרנט WIFI חופשי בספינה.
 • תכנית סיורים עשירה כמפורט כולל כניסות לכל האתרים במסלול.
 • אוזניות שמע בסיורים שיבוצעו בימי השייט.
 • מדריך ישראלי מומחה לאזור מצוות המומחים של גורדון טורס.
 • תשר לכל נותני השירות בספינה.
 • כל המיסים וההיטלים.

המחיר לא כולל:

 • ביטוח בריאות.
 • הוצאות אישיות.
 • תשר למדריך הישראלי.

פרטי טיסות:

טיסת לופטהנזה LH695  –  יוצאת מת”א בשעה 08:00 ונוחתת בפרנקפורט בשעה 11:30

טיסת לופטהנזה LH691 – יוצאת מפרנקפורט – בשעה 18:00 ונוחתת בתל אביב ב-23:00 (23.7.22)

 

תנאי תשלום:

 • מקדמה ע”ס 200 יורו לאישור העסקה.
 • 90 יום לפני היציאה – גמר חשבון.
 • הרשמה תתבצע רק לאחר שליחת טופס הרשמה (מצורפת דוגמה) מלא וחתום ע”י הלקוח.

מדיניות ביטול:

 • עד 90 יום לפני היציאה – עלות מקדמה בלבד.
 • 30-90 יום – 50% מעלות העסקה.
 • 15-30 יום – 70% מעלות העסקה.
 • 15 ימים ומטה – 100% מעלות העסקה. 

* הנ”ל מתייחס לימי עבודה ולא לימים קלנדרים

השיט פועל בהתאם להנחיות והנהלים בעת היציאה לטיול. נהלי “נגיף הקורונה” מעודכנים באתרנו – אנא קראו אותם טרם הרשמתכם לטיול.

 • טיולי השייט מתאימים לאורחים המסוגלים לטייל ברגל באופן עצמאי. יש לקחת בחשבון שכל יום יוצאים מהספינה לטיול רגלי עד הצהריים. לעיתים יש ללכת כ 10 דק’ מהמעגן לעיר הקרובה. בערים עצמן תיתכן מדרכה עם אבנים ולכן לא ניתן יהיה להשתמש בהליכון או בכיסא גלגלים.
 • במהלך השייט ייתכנו שינויים בתוכנית הטיול ובמקומות העגינה כתוצאה משינוי בגובה המים בנהר, תנאי מזג האוויר או להחלטת חברת השיט. ובכל השטחים הציבורים
 • התוכנית ניתנת לשינוי לשיקול דעתו של המלווה הישראלי ובהחלטתו בלבד בשטח.
 • גורדון טורס רשאית להחליף את הטיסות המוצעות לשייט במידת הצורך.

Skip to content