אופיר בראל

אופיר בראל הוא חוקר בסדנת יובל נאמן למדע, טכנולוגיה ובטחון שבאוניברסיטת תל אביב, שעיסוקה הוא חקר הקשרים שבין העולם הפוליטי לעולם הטכנולוגי, על נגזרותיו השונות: תקיפות סייבר, תעשיית החלל, בינה מלאכותית, שימוש ברשתות חברתיות ועוד.

במהלך השנים, אופיר פרסם טורים ומאמרים, העוסקים בדרכים בהן הפצת מידע כוזב ברשתות החברתיות משמשת מדינות וארגונים, להשפעה על דעת הקהל ועל תהליכים פוליטיים. פרסומים אלו כללו טור במכון המחקר Council on Foreign Affairs שבניו יורק (שעסק בבחירות בישראל באפריל 2019), מאמר בכתב העת הצבאי “בין הקטבים” (בנושא לוחמת המידע בין המעצמות במאה ה-21) וטורי דעה ב-ynet, NRG, ישראל היום והעין השביעית.

לצד עבדותו בחוקר, אופיר הינו גם מרצה על תחום הפייק ניוז לארגונים ולקהל הרחב. חלק גדול מלקוחותיו הארגוניים של אופיר מזוהה עם תחומי התקשורת וההסברה. בהם, ניתן למנות את בית הספר לשגרירים צעירים בפתח תקווה, המרכז הישראלי למנהיגות צעירה והמרכז הבינלאומי לדיפלומטיה ציבורית ולהסברה ישראלית.

קודם לעבודתו בסדנה, אופיר שימש בתפקידי מחקר עבור מספר מוסדות בישראל: המכון למחקרי בטחון לאומי (INSS), מרכז אבא אבן במרכז הבינתחומי והמרכז למחקר מדיני במשרד החוץ. אופיר החל את עבודתו המחקרית על תחום הפייק ניוז החל מהזמן בו מושג זה פרץ לתודעה הציבורית, בשנת 2016.

בהשכלתו, אופיר הינו בעל תואר שני ביחסים בינלאומיים מהאוניברסיטה העברית.

קישור אל האתר של אופיר: ofir-barel.co.il

עמוד הפייסבוק של אופיר: www.facebook.com/ofir.barel.real.facts

 

ליצירת קשר עם המרצה

מה אומרים על הרצאות של המרצה

  • ניסו

   ההרצאה מלמדת אותנו להתייחס בביקורת וחשדנות לידיעות המופצות. להפעיל את השכל הישר ולחשוב" מה מסתתר מהצד השני"

  • חדווה

   מרתק ומפחיד.

  • מאירה

   הרצאות מעניינות, התוכן מרתק ומאוד רלוונטי בימינו. מאוד מומלץ!

  • צין

   מאד מענין

הרצאות של אופיר בראל לצפייה באתר:

צפייה ישירה בהרצאות העשרה של אופיר בראל

הרצאות של אופיר בראל לצפייה ישירה באתר!
הירשמו בחינם להתנסות למשך 7 ימים לצפייה בהרצאות נבחרות.

כל הרצאות מצולמות בשילוב תמונות ומוקלטות באיכות גבוהה לצפייה נוחה 24/7 מכל מכשיר, בלי לצאת מהבית!
לאחר 7 ימי התנסות ללא תשלום – ניתן להצטרף לתוכנית המנויים ולהמשיך להנות ממאגר התכנים והרצאות חדשות שאנו מעלים כל חודש, בתשלום סמלי במסלול חודשי ללא התחייבות או במסלול שנתי בהנחה
Skip to content