ד"ר אלון לבקוביץ

ד”ר אלון לבקוביץ הוא מרצה בכיר וראש החוג למדעי החברה והאזרחות במכללת בית ברל. ד”ר לבקוביץ מלמד בחוג ללימודי אסיה באוניברסיטה העברית ובבר-אילן קורסים על ההיסטוריה, החברה, הכלכלה והביטחון של קוריאה. בנוסף, אלון חוקר במכון בגין-סאדאת, שבמסגרתו הוא מפרסם מחקרים על מדיניות החוץ והביטחון של קוריאה ויפן.

מחקריו מתמקדים ביחסי קוריאה הצפונית והדרומית עם המזרח התיכון, יחסי שתי הקוריאות עם ארה”ב, יפן וסין ומדיניות הביטחון שלהן בעידן החדש. מחקריו בנושא יחסי שתי הקוריאות עם מדינות המזרח התיכון, מצוטטים במחקרים רבים בנושא. בשנת 2013 הוא פרסם את הספר הראשון בעברית על ההיסטוריה של קוריאה, במסגרת הוצאת הספרים של אוניברסיטת תל-אביב. בקרוב אמור לצאת ספר חדש בעברית על קוריאה, בשיתוף פעולה עם נועה אברהמי.

ד”ר לבקוביץ משמש גם פרשן קבוע בתקשורת המקומית והבינלאומית בנושאי קוריאה. פעם בשנה הוא מצטרף לטיול מאורגן לקוריאה (אקספלור קוריאה), בזמן שאין קורונה, כמרצה מלווה. ד”ר משמש גם כמרכז האקדמי של “שישי קוריאני”, סדרת הרצאות חודשית על קוריאה הניתנת בשגרירות קוריאה בישראל.

ב-2019, ד”ר לבקוביץ הגשים חלום וביקר בקוריאה הצפונית.

ליצירת קשר עם המרצה

הרצאות של ד"ר אלון לבקוביץ לצפייה באתר:

צפייה ישירה בהרצאות העשרה של ד”ר אלון לבקוביץ

הרצאות של ד”ר אלון לבקוביץ לצפייה ישירה באתר!
הירשמו בחינם להתנסות למשך 7 ימים לצפייה בהרצאות נבחרות.

כל הרצאות מצולמות בשילוב תמונות ומוקלטות באיכות גבוהה לצפייה נוחה 24/7 מכל מכשיר, בלי לצאת מהבית!
לאחר 7 ימי התנסות ללא תשלום – ניתן להצטרף לתוכנית המנויים ולהמשיך להנות ממאגר התכנים והרצאות חדשות שאנו מעלים כל חודש, בתשלום סמלי במסלול חודשי ללא התחייבות או במסלול שנתי בהנחה
Skip to content