יוחנן צורף

חוקר בכיר במכון למחקרי בטחון לאומי. תחומי המחקר שלו הם יחסי ישראל-פלסטינים, החברה הפלסטינית, זיקתה לישראל ולהתנחלויות וכן המערכת הבינארגונית הפלסטינית. צורף הצטרף למכון בסוף שנת 2019 לאחר קריירות ממושכות בתחומים הצבאי והאזרחי.
תפקידו הצבאי האחרון של צורף היה היועץ לענייני ערבים של המנהל האזרחי ברצועת עזה (סא”ל מיל’), בתקופת האינתיפאדה הראשונה ועד להשלמת היישום של הסכמי אוסלו. בין היתר שימש מתורגמנו של ראש הממשלה יצחק רבין במפגשים הפומביים הרבים שקיים עם יאסר ערפאת בשנה הראשונה שלאחר היישום, בגבול הרצועה. עם פרישתו היה מזכ”ל תנועת נתיבות שלום (1998-1999) ולאחר מכן ניהל פרויקטים חינוכיים באוניברסיטאות בר-אילן ובן גוריון שהפגישו מחנכים ישראלים דתיים עם מחנכים פלסטינים מבתי ספר תיכוניים (2000-2009). נטל חלק במפגשים הרבים שנערכו עם הפלסטינים במסגרת המסלול השני. היה עמית מחקר במכון ירושלים לחקר ישראל ובמכון למדיניות נגד טרור. צורף שב לשירות המדינה ב-2010 ובין היתר היה ראש האגף הפלסטיני-ערבי במשרד לענייני מודיעין ואסטרטגיה.

 

ליצירת קשר עם המרצה

צפייה ישירה בהרצאות העשרה של יוחנן צורף

הרצאות של יוחנן צורף לצפייה ישירה באתר!
הירשמו בחינם להתנסות למשך 7 ימים לצפייה בהרצאות נבחרות.

כל הרצאות מצולמות בשילוב תמונות ומוקלטות באיכות גבוהה לצפייה נוחה 24/7 מכל מכשיר, בלי לצאת מהבית!
לאחר 7 ימי התנסות ללא תשלום – ניתן להצטרף לתוכנית המנויים ולהמשיך להנות ממאגר התכנים והרצאות חדשות שאנו מעלים כל חודש, בתשלום סמלי במסלול חודשי ללא התחייבות או במסלול שנתי בהנחה
Skip to content