עוז חורין

בילדותי, כילדים רבים אחרים, חסכתי את מעותי בבנק, וזכיתי בתשורה מעודדת: “מדריך לציפורי ארצנו”. החוברת, כמו ברבבות בתים אחרים בישראל, העלתה אבק על המדף. יום אחד, בעודי משוטט בחצר ביתנו בהוד השרון, נתקלתי בצפור ונזכרתי בחוברת, רגע ששינה את חיי לעד. עולם הצפרות נפתח בפני. עם השנים, הפכתי לצפר נלהב, הנוסע בעקבות הציפורים בארץ ובעולם.

איך צופים בכל מיני הציפורים בעולם? התשובה פשוטה – בלתי אפשרי. ישנם אמנם בודדים (עשירים, באים בימים, ברי-מזל, מושאי קינאה…), שחצו את רף 9,000 המינים ברשימת ציפורי העולם שלהם, אך עוד ארוכה דרכם להשלמת רשימתם. יותר מ-10,800 מינים, מוכרים כבר היום. האורניטולוגים החרוצים, עמלים כל העת, לפצל מינים קיימים כמינים חדשים, כך שתמיד יוגדר מין נוסף חדש לרשימה הבלתי מושגת. לכן, בחרתי להתמקד ברשימה נבחרת, מקוצרת, ברת השגה. רשימת 248 משפחות ציפורי העולם, המהווה ייצוג הולם למגוון המופלא של עופות העולם. האתגר שלי, “בקליפת ביצה” (בדומה לביטוי “בקליפת אגוז”, המתאר את תמצית הדברים), הוא לראות ולצלם לפחות ציפור אחת מכל משפחה. משימה ארוכה, שתוביל להרבה טיולים בעולם, אך אפשרית. איזה כיף!

ליצירת קשר עם המרצה

הרצאות של עוז חורין לצפייה באתר:

צפייה ישירה בהרצאות העשרה של עוז חורין

הרצאות של עוז חורין לצפייה ישירה באתר!
הירשמו בחינם להתנסות למשך 7 ימים לצפייה בהרצאות נבחרות.

כל הרצאות מצולמות בשילוב תמונות ומוקלטות באיכות גבוהה לצפייה נוחה 24/7 מכל מכשיר, בלי לצאת מהבית!
לאחר 7 ימי התנסות ללא תשלום – ניתן להצטרף לתוכנית המנויים ולהמשיך להנות ממאגר התכנים והרצאות חדשות שאנו מעלים כל חודש, בתשלום סמלי במסלול חודשי ללא התחייבות או במסלול שנתי בהנחה
Skip to content