הדנובה זוהרת בחורף - שייט לשווקי חג המולד

ממינכן לוינה או מוינה לוינה
6 לילות שייט / 7 ימי טיול
שייט מפנק בספינת נהר יוקרתית, ליווי מדריכים ישראלים מומחים לאזור ותכנית אומנותית בספינה

טיול שייט חורפי בתקופה היפה ביותר של השנה על נהר הדנובה הרומנטי! זוהי תקופה שבה כל אירופה זוהרת ומתמלאת באורות צבעוניים וזוהרים ומקושטת לכבוד חג המולד. צבעי החורף האלו ילוו אתכם במסע בין ארבע ארצות. בטיול הנהדר תבקרו בשלוש ערי בירה כששתיים מהן – וינה ובודפשט היו חלק מאימפריה גדולה והצליחו לשמור על הפאר שלהן גם כיום. בטיול תגלו פינות חמד קטנות וגדולות, מאכלים מקומיים ותכירו את התרבות שצמחה לאורך הדנובה.
כמו כן, תהנו מתכנית אמנותית הכוללת הרצאה על הדנובה ושני ומופעים מוזיקליים בהנחיית המנצח והפסנתרן דויד זבה ושתי זמרות אופרה נפלאות.

תאריכי הטיול:
1/12/22 – 24/11/22
2 מסלולי טיול אפשריים לבחירתכם:

 • מסלול א’: המראה מנתב”ג לוינה, לינה לילה אחד בוינה ויציאה לשייט מפסאו.
  המראה מוינה חזור לנתב”ג ב-10:35 בבוקר.

או

 • מסלול ב’: המראה מנתב”ג למינכן, לינה לילה אחד במינכן ויציאה לשייט מפסאו.
  המראה מוינה חזור לנתב”ג ב-20:15 בערב.
   

* שימו לב: פרטי הנחיתה, הלינה וההמראה ביום הראשון וביום האחרון שונים. מסלול הטיול בשאר הימים זהה!
לא ניתן להחליף בין המסלולים במהלך הטיול.

 

להרשמה מלאו את הטופס:

צפו בסרטון הסבר על שייט חג המולד:

Play Video

נשוט בספינה החדשה והמפוארת וויליאם וורדסוורת’, הקרויה על שמו של גדול המשוררים הרומנטיים האנגליים. זוהי ספינה שמהווה את המילה האחרונה בשייט נהרות מודרני ומפנק. מסיפון השמש הפתוח דרך מרפסת השמש, הביסטרו בסיפון העליון, הטרקלין המרווח עם הבר העשיר וחדר הכושר המאובזר.

הטיול והשייט מנוהל על ידי חברת התיירות הותיקה גורדון טורס, מומחים לשייט נהרות.

הנרשמים לשייט מקבלים מנוי לחודש מתנה ל"הרצאות מהכורסא"!

מסלול הטיול

יום 1 (מסלול א'): מינכן, גרמניה

הבוקר ננחת במינכן. נבקר באנדרטה לזכר הספורטאים הישראלים, הנמצאת בפארק האולימפי בו התקיימה אולימפיאדת 1972. נמשיך לכיכר מריאן, המהווה את לב העיר העתיקה והמרכז ההיסטורי שלה. נראה את "בית העירייה החדש" הבנוי בסגנון ניאו גותי מרהיב ומפורסם במשחק הפעמונים (גלוקן שפיל) שבחזית המבנה. נוכל לבקר ולאכול צהריים בשוק ויקטואלן ולבלות במדרחוב הגדול עם שוק חג המולד המפורסם שלו. לקראת ערב נתמקם במלוננו בעיר. לינה וארוחת ערב במינכן.

או

יום 1 (מסלול ב'): וינה, אוסטריה

הבוקר ננחת בוינה ונצא לסיור בעיר ההדורה, האלגנטית, החוגגת את האמנות והארכיטקטורה שבה, את המוסיקה הקלאסית, את המאפים והעוגות הנודעים בעולם כולו... אח, איזו עיר. נתחיל את סיורנו בנסיעה באוטובוס ברינגשטראסה, רחוב הטבעת שצורתו כפרסת סוס ולארכו נמצאים ממיטב האתרים המרהיבים של העיר – הפרלמנט, בית העיריה, בית האופרה וארמונות ומוזיאונים רבים, וכולם מייצגים את מיטב הפאר של בית הבסבורג. לאחר הסיור באוטובוס נטייל במדרחובים ההדורים והמקושטים של מרכז וינה, ונראה את הקתדרלה המרשימה שטפן-דום. כמובן אי אפשר להיות בוינה ולא לבקר בשווקי חג המולד , שהם היפים באירופה! נטייל בשוק חג המולד ונוכל לטעום מהשטרודל הווינא י המפורסם. לקראת אחר הצהריים המאוחרות נגיע למלוננו. לינה וארוחת ערב בוינה.

יום 2: פסאו

הבוקר ניפרד ממינכן או מוינה ונצא בדרכנו לפאסאו. עם הגיענו נטייל בעיר הגרמנית המקסימה פסאו (Passau), הנמצאת ליד הגבול האוסטרי. נצא לסיור בעיר הנפלאה, בת ה-2500 שנה, היושבת במפגש שלושת הנהרות - הדנובה, האין והאילץ, ורבים מבתיה צבועים בצבעי פסטל נעימים. נשוטט ברחובות הציוריים ונבקר בקתדרלה המפורסמת בזכות העוגב הפעיל הגדול בעולם. לקראת אחר הצהריים המאוחרות נגיע לספינתנו ונתמקם בחדרים. ניפגש לערב ראשון בספינה ובמהלך ארוחת הערב נפליג ללינץ.

יום 3: לינץ

בשעות הבוקר נעגון בלינץ ונצא לסיור בעיר האלגנטית, בירת אוסטריה עילית והעיר השלישית בגודלה במדינה, אשר מהווה מרכז חשוב לאמנים ואנשי תרבות. נסייר בעיר העתיקה, נעבור בכיכר המרכזית שלה ונחלוף ליד הקתדרלה העתיקה ועמוד השילוש הקדוש. נהנה מביקור בשוק חג המולד העשיר והמרשים שלה. במהלך ארוחת הצהריים נפליג למלק.

יום 4: מלק

הבוקר נעגון במלק, ולאחר ארוחת הבוקר נצא לסיור במנזר הבנדיקטיני הגדול והמרשים שנמצא מול הנהר, אתר מורשת עולמית של אונסק"ו. בתוך המנזר שקירותיו החיצוניים צבועים בזהוב ולבן, נגלה שכיות חמדה ופאר מרשימים, כמו גם את הספרייה הנהדרת מימי הביניים והכנסייה הבארוקית המיוחדת. נשוב לספינה לארוחת צהריים ובמהלכה נפליג בעמק הווכאו הציורי שהוגדר כאתר מורשת עולמית של אונסק"ו בזכות הנוף החקלאי והאדריכלי שלו. העמק נחשב לאחד מאזורי היין החשובים באוסטריה.

יום 5: אסטרגום ובודפשט

כשמתקרבים בשיט לאסטרגום קשה לפספס את הבזיליקה הגדולה והמפורסמת של העיר, הממוקמת על גבעה המשקיפה לנהר, ועוצרת נשימה עוד לפני שביקרנו בה. אנו נסייר בה ונלמד על העיר, שלה היסטוריה בת אלפי שנים. נחזור לספינה ובזמן ארוחת הצהריים נפליג לעבר בודפשט. כשנגיע לבירת הונגריה נצא לסיור היכרות בעיר היפהפייה. נבקר בכיכר הגיבורים, ובגבעת בודה. במרכז סיורנו יעמוד שוק חג המולד המקומי, שבו נוכל לרכוש מעבר למיטב המעדנים והתבלינים ההונגריים הידועים, גם ממטעמי החג המיוחדים: יין מחוזק, עוגיות דבש ועוגת ז'רבו הידועה, המושחתת ממש, בעלת השכבות שכל אחת טעימה מרעותה. נחזור לספינה לארוחת ערב. הלילה נעגון בבודפשט.

יום 6: בודפשט

הבוקר נצא לסיור נוסף בבודפשט, שיכלול את בית הכנסת הגדול והמרשים ואת המוזיאון היהודי. נבקר באנדרטת "הנעליים על הדנובה" הנוגעת ללב, במקום אליו הוצעדו רבים מיהודי העיר ובטרם נרצחו צוו להשאיר את נעליהם מאחור. נשוב לספינה לארוחת צהריים במהלכה נפליג לברטיסלבה.

יום 7: ברטיסלבה

הבוקר נטייל בברטיסלבה וניסע עם הרכבת הננסית למצודת העיר. ניהנה מטיול רגוע במרכז העיר ההיסטורי, בעיר קטנה בעלת היסטוריה ארוכה. הכל קרוב ובטווח הליכה, הקתדרלה, הכנסיות, בית העירייה הישן ושוק חג המולד המקומי. במהלך הצהריים נפליג לוינה.

יום 8: וינה (מסלול א', הלוך ממינכן)

הבוקר ניפרד מהספינה ונצא לסיור בוינה ההדורה, האלגנטית, החוגגת את האמנות והארכיטקטורה שבה, את המוסיקה הקלאסית, את המאפים והעוגות הנודעים בעולם כולו... אח, איזו עיר. נתחיל את סיורנו בנסיעה באוטובוס ברינגשטראסה, רחוב הטבעת שצורתו כפרסת סוס ולארכו נמצאים ממיטב האתרים המרהיבים של העיר – הפרלמנט, בית העיריה, בית האופרה וארמונות ומוזיאונים רבים, וכולם מייצגים את מיטב הפאר של בית הבסבורג. לאחר הסיור באוטובוס נטייל במדרחובים ההדורים והמקושטים של מרכז וינה, ונראה את הקתדרלה המרשימה שטפן-דום. כמובן אי אפשר להיות בוינה ולא לבקר בשווקי חג המולד , שהם היפים באירופה! נטייל בשוק חג המולד ונוכל לטעום מהשטרודל הווינא י המפורסם. לקראת אחר הצהריים המאוחרות נצא לשדה התעופה לטיסתנו הביתה.

או

יום 8: וינה (מסלול ב', הלוך מוינה)

לאחר ארוחת הבוקר ניפרד מצוות הספינה ונצא בדרכנו לשדה התעופה בוינה לטיסתנו הביתה.

התכנית האמנותית בשייט כוללת מופעים מוזיקליים והרצאה של המנצח דויד זבה

דויד זבה

מנצח

מוסקאי רב תחומי, מלחין, פסנתרן, זמר, מעבד, מתרגם ומנחה. מנצח בית של תזמורת סימפונט רעננה, ראש המחלקה הווקאלית של האקדמיה למוסיקה ולמחול בירושליים, מנהל מוסיקלי של מיתר אופרה סטודיו באופרה הישראלית. זוכה פרס רוזנבלום. האופרות שלו בוצעו במספר הפקות וזכו לשבחי הביקורות, מרבה לנצח על כל התזמורות בארץ, מגיש קונצרטים מוסברים בנגינה, שירה וניצוח.

יעל לויטה

סופרן

זמרת סופרן עטורת מלגות ופרסים, שרה עם כל התזמורות בארץ, ביצעה תפקידים ראשיים על בימת האופרה הישראלית ובבתי אופרה בגרמניה (אדלה, אלצ’ינה, פיורדיליג’י, פמינה ועוד…) משתתפת בפסטיבלי מוסיקה ליתורגית, מרבה להופיע ברפרטואר אופראי, קאמרי וקלאסיקה ישראלית.

 

הדר עטרי

סופרן

זמרת סופרן עטורת מלגות, שרה עם כל התזמורות בארץ, ביצעה תפקידים רבים על בימת האופרה הישראלית (פפגנה, גרטל, מוניקה ועוד) משתתפת בקונצרטים ומופעים במגוון רחב של רפרטואר, מקלאסי ואופראי ועד קלאסיקה ישראלית ושירת נשות תימן.


התכנית האמנותית

מופע מוזיקלי: שרים לדנובה

מופע של ענקי האופרטה הוינאית, להיטים של שטראוס, להאר וקלמן, ומחווה למחזמר צלילי המוסיקה, המתרחש כולו באוסטריה. בקונצרט נבצע מתוך העטלף/שטראוס,  ג’ודיטה/להאר, האלמנה העליזה/להאר, נסיכת הצ’רדאש/קלמן ועוד, נקרוץ לעבר ואלסים נוספים (סיפור הפרברים) ונשיר מספר להיטים מהמחזמר צלילי המוסיקה.


מופע מוזיקלי: כשבגרוש היה שיר

מחווה לקלאסיקה של הזמר העברי מקום המדינה, תיאטרון לי לה לו, המטאטא, הקומקום, הלהיטים הראשונים של וילנסקי, אלתרמן, אורלנד וזעירא. ארץ ישראל היפה והתמימה של שנות הארבעים… שני שושנים, צריך לצלצל פעמיים, זכריה בן עזרא, נשים רוקדות, קונצרטינה וגיטרה ועוד.

הרצאה של המנצח דודי זבה: “חליל הקסם לא רק קסם”
האופרה שהוזמנה והועלתה לראשונה בתיאטרון הקומי של וינה, היא אופרת הילדים הקסומה, המתורגמת, המוצגת והאהובה ביותר על ילדים בכל העולם, אבל למעשה מדובר בסיפור ובדמויות שמסתתרים מאחוריהם גזענות, מיזוגניות ושובניזם. בהרצה מודגמת וקלילה אני קורע את המסכה מפניה של האופרה הזו, מציג אותה כמו שהיא, ומסיים בקטע מהסרט אמדאוס.

מחירים:

טבלת מחירי Standard (אירו)

הדנובה זוהרת בחורף מחיר סטנדרט

טבלת מחירי FLEXI (אירו)

הדנובה זוהרת בחורף מחיר פלקסי

מחיר הטיסות התואמות לשיט זה הינם 300 אירו. ניתן לרכוש טיול שיט או שילוב של  שיט + טיסות. המחירים המופיעים בטבלאות המחירים כוללים את ה-300 אירו.

הנרשמים לנופש לטיול השייט מקבלים מנוי לחודש מתנה ל"הרצאות מהכורסא"!

המחיר כולל:

 • טיסות הלוך למינכון או לוינה וחזרה מוינה
 • קוקטייל פתיחה חגיגי להתחלת השייט
 • 1 לילה במינכן או בוינה טרם השיט במלון בדרגת תיירות טובה ע"ב חצי פנסיון ( ארוחת בוקר וערב)
 • 6 לילות שייט בתא חיצוני לבחירתך.
 • אירוח על בסיס פנסיון מלא במהלך השייט. (ביום הראשון תינתן א. ערב בלבד וביום העזיבה תינתן א. בוקר בלבד).
 • יין ובירות (מהמוצע בספינה) ללא הגבלה בארוחות הצהריים והערב.
 • תכנית סיורים עשירה כמפורט כולל כניסות לכל האתרים במסלול.
 • אוזניות שמע בסיורים שיבוצעו בימי השייט.
 • חיבור אינטרנט על הספינה.
 • מדריך ישראלי מומחה לאזור מצוות המומחים של גורדון טורס.
 • הרצאות ומופעי בידור בספינה.
 • תשר לכל נותני השירות בספינה.
 • כל המיסים וההיטלים.

המחיר לא כולל:

 • ביטוח בריאות.
 • הוצאות אישיות.
 • תשר למדריך הישראלי.
 • כל מה שלא מופיע תחת סעיף "כולל".

פרטי טיסות:

הלוך: טיסת לופטהנזה LH683 תמריא מתל אביב ב-07:00 ותנחת במינכן ב-10:10 בבוקר.

חזור: טיסת אוסטריאן OS859 תמריא מוינה ב-20:15, ותנחת בתל אביב ב-00:40 למחרת.

או

הלוך: טיסת אלעל LY361 תמריא מתל אביב ב-06:30 ותנחת בוינה ב-09:30 בבוקר.

חזור: טיסת אלעל LY 362 תמריא מוינה ב-10:35, ותנחת בתל אביב ב-14:55

 

תנאי תשלום:

 • מקדמה ע”ס 200 יורו לאישור העסקה.
 • 60 יום לפני היציאה – גמר חשבון.
 • הרשמה תתבצע רק לאחר שליחת טופס הרשמה (מצורפת דוגמה) מלא וחתום ע”י הלקוח.

מדיניות ביטול:

 • עד 60 יום לפני היציאה – עלות מקדמה בלבד.
 • 30-60 יום – 50% מעלות העסקה.
 • 15-30 יום – 70% מעלות העסקה.
 • 15 ימים ומטה – 100% מעלות העסקה. 

* הנ”ל מתייחס לימי עבודה ולא לימים קלנדרים

השיט פועל בהתאם להנחיות והנהלים בעת היציאה לטיול. נהלי “נגיף הקורונה” מעודכנים באתרנו – אנא קראו אותם טרם הרשמתכם לטיול.

 • טיולי השייט מתאימים לאורחים המסוגלים לטייל ברגל באופן עצמאי. יש לקחת בחשבון שכל יום יוצאים מהספינה לטיול רגלי עד הצהריים. לעיתים יש ללכת כ 10 דק’ מהמעגן לעיר הקרובה. בערים עצמן תיתכן מדרכה עם אבנים ולכן לא ניתן יהיה להשתמש בהליכון או בכיסא גלגלים.
 • במהלך השייט ייתכנו שינויים בתוכנית הטיול ובמקומות העגינה כתוצאה משינוי בגובה המים בנהר, תנאי מזג האוויר או להחלטת חברת השיט.
 • התוכנית ניתנת לשינוי לשיקול דעתו של המלווה הישראלי ובהחלטתו בלבד בשטח.
 • גורדון טורס רשאית להחליף את הטיסות המוצעות לשייט במידת הצורך.
 • גורדון טורס רשאית להחליף את המדריך המיועד לטיול במידת הצורך.

Skip to content