לוגו לבן שקוף ללא סלוגן

עולם של צילום

סדרת הרצאות חדשה על עולם הצילום: 4 מפגשים מרתקים, תמונות מיוחדות והסברים בגובה העיניים עם צביקה פולק

מה בסדרה?

סדרה זו מתחילה עם ההיסטוריה של הצילום, כיצד התפתח הצילום ואיך השפיע על העולם. נראה כיצד הטכנולוגיה החדשה גם השפיעה על האמנות, נדבר על התקופה שבה הפכנו כולנו לצלמים עם מצלמה זמינה כל הזמן בידנו ונקנח את הסדרה עם אוסף תמונות מרהיבות מכל העולם!

תוכנית ההרצאות בסדרה

ההרצאות מועברות בשידור חי בזום מהאולפן ומוקלטות לצפייה במועד אחר

לצייר באור - לאונרדו בצבעי קודכרום 25.10.21 יום ב', 18:30

הרצאה העוסקת בהיסטוריה המרתקת של התפתחות הצילום, מצרפת ואנגליה לארצות הברית ולעולם כולו - מהפכת תקשורת, תעוד ואמנות בת 200 שנה.
רעיונות הרנסס של הצייר הגאון מובילים לנסיונות מרתקים לשעתוק המציאות. שילוב בין תורת האור והכימיה מאתגרים קבוצת הרפתקנים לפיתוח טכנולוגיה חדשה שהופכת מהר לחלק בלתי נפרד מחיי היום יום של אנשי העולם כולו.
מה היה הצילום הראשון המתועד? מי פיתח דרך בטוחה לרווחים נאים מצילום? כיצד ההמצאה החדשה מביאה את אימת המלחמה אל פתח הבית ומה תפקידה של המלכה ויקטוריה והנסיך שלה, אלברט בכל השאלות הללו?

המאסטרים הגדולים - טכנולוגיה חדשה מגיעה אל קיר המוזיאון 1.11.21 יום ב', 18:30

בהרצאה זו נכיר צלמים חשובים ומעניינים מהעולם כולו, נלווה את התפתחות הסגנונות והזרמים השונים בעולם הצילום. נראה כיצד משתלבת הטכנולוגיה החדשה במהפכות האמנותיות של ראשית המאה העשרים, כמו גם המהפכות החברתיות והפוליטיות ששינו את העולם ותיעדו אותו.
כיצד הצילום הפך לכלי תעמולה משנה תודעה עד כדי ״פייק ניוז״. מה גרם להפיכת הצילום לזרם חשוב בין האמנויות החזותיות וגילה לעולם יוצרים מרתקים בשחור, לבן ובצבע.

אינסטנט וינסנט - צלמי העולם החדש 8.11.21 יום ב', 18:30

כולנו צלמים - הרצאה על זמינות וקלות טכנולוגית.
מהות ותולדות הסלפי, איך ציור פורטרט עצמי הפך לצילום של האדרה אישית. רטרו, וינטאג׳ וגעגועים לנגטיב, יצירת סגנונות בכלים טכנולוגיים.
במהלך ההרצאה נבדוק ״מה״ אנחנו מצלמים, מה הם הנושאים המובילים בצילום החובבני וננסה להבין מדוע. למה צלחת המנה במסעדה הפכה לכוכבת ברשת החברתית ומה אנחנו מספרים על עצמנו בצילומי הפייסבוק שלנו. אילו צילומים נתלה על קירות ביתנו ומה נשתף בוואטסאפ. פאפרצי או העמדה, מה מידת האמת ושיקוף המציאות בצילומי הבית והרחוב.

הצילום כמסע - טיול צילומי בתרבויות העולם 15.11.21 יום ב', 18:30

בהרצאה האחרונה בסדרה זו נצא לטייל באוסף הצילומים של צביקה פולק. נכיר פנים ונופים, תרבויות וסגנונות חיים. נראה כיצד הצבע, מבנה התמונה וזוית הראיה מספרים סיפור.
נכיר מעט את המקומות והאתרים המתועדים וקצת על הנושאים המצולמים, קצת על צילום והרבה על אנשים ומקומות.
ההרצאה כולה עם צילומים מרהיבים מעוררי השראה ממקומות שונים ברחבי העולם.

אודות המרצה

צביקה פולק

מרצה לתקשורת, צילום וקולנוע במספר מכללות בישראל. בעל תואר בקולנוע וטלויזיה ותואר במדע המדינה. מדריך ומתכנן טיולי תרבות, מוזיקה ואמנות ברחבי העולם. צביקה עבד והתנדב שנים רבות במערכות החינוך הפורמליות ובתנועות הנוער. ייצג את ישראל בארצות הברית כשליח ציוני לנוער ולקבוצות סטודנטים באוניברסיאות השונות ברחבי במדינה. מרצה לקבוצות ברחבי הארץ בנושאי תרבות, עיצוב, אדריכלות וצילום. כבעל חברת הפקות בעבר, כתב, ביים וערך סרטי תדמית וסרטי תעודה לחברות וארגונים, רשויות מקומיות ומשרדי ממשלה. צביקה עוסק בצילום מילדות, פרסם צילומים בתערוכות שונות בארץ ובעולם.

צביקה פולק
  • הסדרה נערכת בזום, המפגשים יתקיימו "לייב" בימי שני בשעה 18:30 - 19:30 בתאריכים: 25.10, 1.11, 8.11 15.11
  • ההרצאות מוקלטות באיכות HD וההקלטה תישלח לנרשמים - כך שניתן לצפות גם במועד אחר!
  • ההקלטות תהיינה פתוחות לצפייה לנרשמים עד לתאריך ה- 31.12.21
  • בתום כל מפגש יהיה זמן למענה על שאלות
  • מי שנמצא בתוכנית המנויים של "הרצאות מהכורסא" מקבל גישה לכל הסדרה כחלק מהמנוי ולא צריך לשלם על כל סדרה.
  • עלות הסדרה 247 ₪ (עד 3 תשלומים ללא ריבית) המחיר בהרשמה מוקדמת 210 ₪
  • בונוס - הנרשמים לסדרה זו מקבלים גם 3 הרצאות נוספות לצפייה ישירה, פירוט ההרצאות בהמשך הדף

הירשמו עכשיו וקבלו גישה מידית לצפייה

בונוס מיוחד לנרשמים לסדרה:

הנרשמים לסדרה זו יקבלו גם גישה לצפייה ב 3 הרצאות נוספות! אלה הרצאות שהוקלטו מראש, ניתן לצפות בהן מתי שרוצים בזמן שלך, הצפייה להרצאות הבונוס פתוחה עד 31.12.21 – כך שניתן לצפות בהן במהלך הסדרה או לאחריה – בקצב שלך! אלו ההרצאות:

אמנות ההתבוננות – העולם דרך העדשה


בהרצאתו "אמנות ההתבוננות" יפתח בפניכם נדב חלון לאותו עולם מרתק כפי שהוא לוכד אותו דרך עדשת המצלמה וישתף כיצד יוצרים ומתעדים בצורה יוצאת דופן את אותו עולם קסום ונסתר בעזרת יצירתיות, מקוריות, שקיות ניילון צבעוניות, ירקות מהמקרר והמון המון אהבה לפרטים הקטנים. הרצאה מעשירה ומשעשעת המשלבת אמנות וצילום עם מדע, טבע, חשיבה מחוץ לקופסה והמון והשראה.

מרצה: נדב בגים , צלם אוטודידקט, מרצה ומורה לצילום מאקרו וטבע בבתי ספר לצילום.

אמנות מדע ההולוגרפיה


מפגש בנושא מדע ואמנות, מחקר ויצירה – בנקודת התווך שביניהם ומעבר לה. הרצאת מבוא אודות תורת ההולוגרפיה המגיעה מעולם הפיזיקה, כולל הדגמות חיות מרהיבות והסברים מאירי עיניים היוצרים חוויה לימודית מרתקת.

מרצה: שמעון המאירי, האיש המזוהה עם תורת ההולוגרפיה בישראל, משלב בעשייתו מדע ואמנות, פיסיקה ויצירה.

ציטוטים, גניבות והשפעות באמנות


הסיפור האמיתי מאחורי הגניבה של יצירות אמנות מפורסמות כמו "המלחייה" של צ'ליני, "הצעקה" של מונק. נראה שאפילו המפורסמים ביותר ראו לעצמם חובה להעתיק יצירות אחרות או לצטט אותן.

מרצה: ד"ר אפי זיו , סופר ומרצה בכיר לתולדות האמנות, האמנות הנוצרית והמיתולוגיה.

כל הזכויות שמורות להרצאות מהכורסא 2021

Share
Skip to content