האהבה פנים רבות לה – אמנות של אהבה

מרצה: רחל ספיר

יצירות אמנות מעוררות רגש או חשיבה והאהבה היא נושא נפלא, המקיף תחומים רבים ומגוונים – כולנו רוצים אהבה, לא? מאז ומתמיד, מופיעים באמנות תיאורים של אהבה וההתייחסויות לנושא ייחודיות לאמן, לזמן ולמקום. בסדרה זו נדבר על אהבה, גוונים של אהבה, כפי שרואים אותה אמנים חשובים ופורצי דרך.

תוכנית ההרצאות בסדרה

האהבה היוונית שלי – ארוס ואפרודיטה יורים חיצים של אהבה

אהבה, תשוקה ויצרים על האולימפוס; סיפורים שהסעירו את דמיונם של אמנים רבים. אלה יצרו יצירות מרהיבות; חלקן יצירות מופת, כאלה שאי אפשר לתאר את עולם האמנות בלעדיהן כמו: לידת ונוס של בוטיצ'לי. האהבות הרבות של זאוס, שלא מצליח להשתלט על היצר שלו, על המשולש הרומנטי על הר האולימפוס: אפרודיטה, הבעל והמאהב. אולי סוף סוף נבין למה, למה "האהבה היא עיוורת".

אהבה קדושה – מה בין אמנות, אהבה ואמונה

כן תעשה לך פסל וכל תמונה – סיפורי הקדושים, שימשו מאז ומעולם, מקור השראה ליצירות אמנות: טלנובלות משפחתיות, אהבות אסורות, עניינים של מוסר. האהבה, האמונה והאמנות; רוחניות, חושניות ותשוקה דתית, היו קרקע פורייה לגדולי האמנים וביניהם: מיכלאנג'לו, דונטלו, ברניני ורבים אחרים.

נשיקות של אהבה - לא רק מה שחשבתם

מה יותר רומנטי מנשיקה? איש לא יכול להישאר אדיש לקסם של נשיקות. לכל אמן יש את הנשיקה שלו, המתאימה לרוח הזמן והמקום. האמנים מציגים את היצירות שלהם בדרך: מיוחדת, מעניינת ומפתיעה. נשיקה צרפתית, נשיקה מתוקה, נשיקה של תאווה - נשיקות של אהבה ביצירות מופת, יצירות פורצות דרך כמו של: רודן, ברנקוזי, וקלימט.

אהבה במבחן – על חובה ואהבה

"קַח-נָא אֶת-בִּנְךָ אֶת-יְחִידְךָ אֲשֶׁר-אָהַבְתָּ". את מבחן האמונה הקשה, שעשה אלוהים לאברהם אבינו, על המתח בין אהבה לאמונה, נראה ביצירות מופת פורצות דרך של: קאראווג'ו ורמברנדט. נעסוק במתח בין החובה האזרחית והחובה המשפחתית של: אבא, הרוצה לרצות את האלים, של הגיבור אכילס, המעדיף את אהובתו על פני תפקידו, במלחמת טרויה. הניגוד בין חובה, גבורה ואהבה, על הכוח המופלא של האהבה החושנית - אהבה במבחן וייצוגה באמנות.

אודות המרצה: רחל ספיר

“מספרת הסיפורים”, מדריכת טיולי עומק וסמינרים בחו”ל. B.A היסטוריה כללית, האוניברסיטה הפתוחה. M.A תולדות האמנות, אוניברסיטת תל אביב. אומרים שיש בי תשוקה לנושא עליו אני מדברת, “רואים עליה שהיא אוהבת את מה שהיא עושה”, “זה לא רק הידע, אלא בעיקר, איך שאת מעבירה אותו”.  ואכן אני בונה את התכנים של ההרצאות שלי, מתוך התשוקה הזו. אני משקיעה בחשיבה יצירתית להרצאה שתהיה מסקרנת, מפתיעה ובגובה העיניים.

צפו בהקלטת מפגש המבוא לקראת הסדרה שערכנו עם המרצה:

Play Video
  • הסדרה הוקלטה באולפן באיכות HD, ההרצאות ערוכות בשילוב מצגות. איכות השמע והנראות הן מצוינות.
  • רואים מתי שנוח לכם, התוכן זמין 24/7, אפשר לעצור באמצע ולחזור, זה לא כמו לצפות בזום אלא הרבה יותר טוב.
  • ניתן לראות מכל מכשיר המחובר לאינטרנט, מחשב, טאבלט, נייד וגם טלוויזה חכמה.
  • ההקלטות תהיינה פתוחות לצפייה לנרשמים למשך 4 חודשים.
  • מיד לאחר ההרשמה והתשלום יישלח אליך מייל עם גישה נוחה לכל ההרצאות.
  • מי שנמצא בתוכנית המנויים של "הרצאות מהכורסא" מקבל גישה לכל הסדרה כחלק מהמנוי ולא צריך לשלם על הסדרה.
  • עלות הסדרה 165 ₪ (עד 3 תשלומים ללא ריבית).
  • בונוס - הנרשמים לסדרה זו מקבלים גם 3 הרצאות נוספות לצפייה ישירה, פירוט ההרצאות בהמשך הדף.

בונוס מיוחד לנרשמים לסדרה:

הנרשמים לסדרה זו יקבלו גם גישה לצפייה ב 3 הרצאות נוספות!

הצפייה בהרצאות הבונוס זמינה מיד עם הרישום לסדרה למשך 4 חודשים.

ארמונות המקושטים בסיפורי אהבה

האהבה והתשוקה היו מאז ומתמיד נושא אנושי חובק עולם. נטייל בין ארמונות מפוארים שקושטו בשלל סיפורי אהבה, יצירות נפלאות חלקן ידועות ומפורסמות , חלקן פחות.

אפי זיו_חדש

מרצה: ד"ר אפי זיו

סופר ומרצה בכיר בתחומי תולדות האמנות, האמנות הנוצרית והמיתולוגיה היוונית. את הרצאותיו ניתן לשמוע במכללות וקתדראות, מוזיאונים, במוסדות תרבות שונים ובקורסים להכשרת מדריכי טיולים בארץ ובחו”ל, מטעם משרד התיירות וחברות נסיעות. כתב והוציא לאור 5 ספרים: הצופן הנוצרי באמנות, סודות אלי האולימפוס, משחקי האלים, מיתולוגיה עכשיו וגיבורי המיתולוגיה היוונית.

המטבח האיטלקי והמאהב הלטיני

המטבח האיטלקי והמאהב הלטיני

משי, קטיפה ושוקולד, אוכל חושניות וארוטיקה קשורים זה בזה. על מאכלים מעוררי תשוקה ועל אוכל כתקשורת וכביטוי לזהות מקומית.

אור-לי אלדובי

מרצה: אורלי אלדובי

חוקרת תרבות, אוכל, יין ואמנות. בעלת תואר שני בהיסטוריה ותולדות האמנות. מורת דרך בארץ בעיקר בשפה האיטלקית. מדריכת טיולים ותיקה לטיולים בעולם, בדגש אמנות וקולינריה. מרצה במסגרות שונות בנושאים הקשורים לתרבות ואמנות, בעלת חברת קייטרינג ,מבשלת ומעבירה סדנאות בישול ויין סובב עולם.

האבסורד שבאהבה - נפוליאון וג'וזפין

האבסורד שבאהבה – נפוליאון וג’וזפין

זו זוגיות שממחישה את האבסורד שבאהבה, דוגמה מובהקת לזוג שעשה היסטוריה הן בזמן שלום והן בזמן מלחמה, איך יצר ההמשכיות יכול לגבור על האהבה…

ד

מרצה: ד"ר גוסטב מייסלס

מומחה לבלשנות, ההיסטוריה של המזרח התיכון ואסלאם. מרצה בתחומים אלה, בהיסטוריה הכללית, חברה, דתות ואקטואליה. הוא משלב זה יותר משלושים שנה את הפעילות האקדמית בהוראה ובמחקר באוניברסיטה תל-אביב – בתחומי הבלשנות הערבית ולימודי המזרח התיכון, עם פעילות בתחום תכנון, דידקטיקה והוראה בתחומים שונים של ההשכלה הכללית והעשרה למבוגרים.

עלות הסדרה 165 ₪ -
להרשמה מלאו את הטופס ותועברו לדף תשלום מאובטח.

כל הזכויות שמורות להרצאות מהכורסא 2021

Skip to content