סיפורי אהבה מרעישים שהשאירו חותמם בהיסטוריה

סדרת הרצאות בת 4 מפגשים עם ד”ר גוסטב מייסלס

4 הרצאות בסדרה

3 הרצאות בונוס לנרשמים

דפי ההיסטוריה מלאים בסיפורי זוגות מאוהבים שגרמו לשינויים גדולים ומשמעותיים, למלחמות ובריתות בין עמים ומדינות, היוו השראה ליצירות מופת בכתיבה, במוסיקה ובאמנות וכבשו את לב הציבור בכוח האהבה שלהם.

בסדרה זו נגלה את ההיסטוריה מחדש דרך סיפורים כמו אהבות קליאופטרה החד פעמיות, דרך דיבוקו של נפוליאון לאהובתו ג’וזפין, עד לידתה של הכנסיה האנגליקנית, בעקבות אהבתו של הנרי השמיני, מלך אנגליה, וכלה בסיפורים של בניטו מוסוליני ואהובתו היהודיה. 

סדרה מיוחדת לחובבי ההיסטוריה וסיפורי אהבה גם יחד, מוגשת בקלילות ומתובלת בהומור 🙂

תוכנית ההרצאות בסדרה

קלאופטרה

מפגש 1 - קלאופטרה, יוליוס קיסר... וקצת מרק אנטוניוס

קלאופטרה השביעית, מלכת מצרים, היא היא אישה הכובשת גבר. לדמותה של קליאופטרה אשר שינתה את פני ההיסטוריה האנושית בזוגיותה עם שני גברים שקבעו מהלכי עולם: יוליוס קיסר ומרק אנטוניוס.

הנרי השמיני

מפגש 2 - כך נולדה הכנסייה האנגליקנית - הנרי השמיני ואן בולין

לא יאומן כיצד היצר מכתיב מהלכים היסטוריים, וכיצד מאהבה חולפת של הנרי השמיני לאן בולין נולדה דת – הדת האנגליקנית.

האבסורד שבאהבה - נפוליאון וג'וזפין

מפגש 3 - האבסורד שבאהבה - נפוליאון וג'וזפין

זו זוגיות שממחישה את האבסורד שבאהבה, דוגמה מובהקת לזוג שעשה היסטוריה הן בזמן שלום והן בזמן מלחמה, איך יצר ההמשכיות יכול לגבור על האהבה…

בניטו מוסוליני ומרגריטה צרפתי

מפגש 4 - בניטו מוסוליני ומרגריטה צרפתי, האם היהודייה של הפשיזם

אהבה שהפריחה אידיאולוגיה: הפאשיזם. מרגריטה צרפתי, יהודיה טהורה היא האם היהודייה של הפשיזם, הרצאה מרתקת על האישה שמאחורי הרודן בניטו מוסוליני.

ד"ר גוסטב מייסלס

המרצה: ד"ר גוסטב מייסלס

מרצה בכיר, בעל ניסיון עשיר בהיסטוריה כללית, חברה, דתות ואקטואליה.

מומחה לבלשנות, ההיסטוריה של המזרח התיכון ואסלאם, מציג בהרצאותיו דרך חשיבה אחרת בכל הנוגע למזרח התיכון והרקע לסכסוכים בו ובעולם. 

הוא משלב זה יותר משלושים שנה את הפעילות האקדמית בהוראה ובמחקר באוניברסיטה תל-אביב – בתחומי הבלשנות הערבית ולימודי המזרח התיכון, עם פעילות בתחום תכנון, דידקטיקה והוראה בתחומים שונים של ההשכלה הכללית והעשרה למבוגרים. 

בהרצאותיו מביא השלכות לאקטואליה המקנות להרצאות פן עכשווי ומעניין.

בונוס מיוחד לנרשמים לסדרה:

הנרשמים לסדרה זו יקבלו גם גישה לצפייה ב 3 הרצאות נוספות של ד”ר גוסטב מייסלס – אלה הרצאות שהוקלטו מראש, ניתן לצפות בהם מתי שרוצים בזמן שלך, ניתן לצפות בהם במהלך הסדרה או לאחריה – בקצב שלך! אלו ההרצאות:

יוליוס קיסר – הפור הושלך – זוית אחרת על יוליוס קיסר בנוסף לקשר שלו עם קלאופטרה, הרצאה מעמיקה על החלטותיו הרות הגורל והנועזות של יוליוס קיסר, ששינו את מהלך ההיסטוריה והותירו את חותמן לא רק בתקופתו, אלא שנים רבות לאחר מכן!

צ`ארלס דרווין ותיאוריית האבולוציה – הרצאה המסבירה על תורת האבולוציה, באמצעות הברירה הטבעית, כיצד הפכה את פני הביולוגיה והשפיעה רבות על המדע בכללותו. מדוע הברירה הטבעית הפכה במהלך שנות השלושים של המאה ה-20 להסבר המקובל לאבולוציה.

ניקולאי צ`אושסקו – המטורף שאמלל את עמו – אחת ההרצאות המבוקשות של גוסטב על הרודן הקומוניסטי של רומניה אשר הצטייר בעיני רבים כמטורף, בשל התנהגותו האכזרית ויוצאת הדופן. הוא התחיל את חייו הבוגרים כסנדלר, עד שהצליח להכריז על עצמו כ”מנהיג”. הוא חי כמלך, היה נתון למרותה ולשיגעונותיה של אשתו והצליח לאמלל את עמו. במהפכה של 1989 הוא נשפט משפט שדה והוצא להורג.

הנה חלק קטן ממה שאנשים מספרים על ההרצאות של ד"ר גוסטב מייסלס:

"המרצה שופע בידע היסטורי ומוגש בקלילות, בהומור ותוך שימוש נפלא ביצירות אומנות רלוונטיות. עונג!"

אביבה
"הרצאה מאלפת. ד"ר מייזלס תמיד מרחיב אופקים ומוסיף ידע למאזיניו".

נירה
"ידע בלתי נדלה , נהנית מאוד להאזין להרצאות".

אילנה
"הרצאות מרתקות, מלאות חוכמה, דעת והומור תודה".

מזור
"גוסטב כהרגלו שופע ומענין".

רות
"מרתק!!!!! קולח רהוט מעניין"

שי

עלות הסדרה 165 ש"ח -
הירשמו כאן ותועברו לדף תשלום מאובטח:

Skip to content