טיול קצר בפריז

2 הרצאות נהדרות על עיר האורות

מגדל אייפל - כיעור בפני האומה או סמל ליופי וקדמה?

הרצאה ראשונה: מגדל אייפל - כיעור בפני האומה או סמל ליופי וקדמה?

האם אתם באמת מכירים את מגדל אייפל? מפלצת הברזל שאף תייר המבקר בפריז לא ירשה לעצמו להחמיץ בביקור ראשון בעיר, לא תמיד היה סמל מובהק ומקובל על אזרחי צרפת. 

המגדל המתנשא לגובה של למעלה מ 300 מטרים, נוצר לרגל חגיגות מאה השנה למהפכה הצרפתית ב-1889, ותוכנן להיות המגדל הגבוה ביותר בעולם.

המגדל שנועד להרשים את העולם כולו, דווקא לא הרשים את תושבי פריז בלשון המעטה.
כיצד עמד במבחן הזמן, שרד את הרצון לפרק אותו כליל ומהו סוד קסמו של אחד מסמליה המובהקים של עיר האורות.

על המרצה: סבין יעקובוביץ'

עלתה מצרפת לפני שני עשורים, בוגרת אוניברסיטת סורבון ועו”ד בדימוס בפריז ובארץ. משלבת בין שתי התרבויות והשפות מתוך החזון להביא את פניני תרבות צרפת לקהל הישראלי ממקום אותנטי, בגישה מודרנית ובגובה העיניים. כל הרצאה נוגעת במספר תחומי אמנות במסע אל ליבה של תרבות צרפת האותנטית.

הרצאה שנייה: העולם המופלא - מוזיאון הלובר

המוזיאון הגדול בעולם, הוא עולם מופלא של אמנות. 

בהרצאה זו נסייר ונלמד על יצירות המופת הנמצאות במוזיאון לפי סדר כרונולוגי, תוך לימוד ההתפתחות והשינויים מתקופה לתקופה, ונספר גם על האמנים עצמם.

על המרצה: ד"ר אפי זיו

סופר ומרצה בכיר בתחומי תולדות האמנות, האמנות הנוצרית והמיתולוגיה היוונית. את הרצאותיו ניתן לשמוע במכללות וקתדראות, מוזיאונים, במוסדות תרבות שונים ובקורסים להכשרת מדריכי טיולים בארץ ובחו”ל, מטעם משרד התיירות וחברות נסיעות. כתב והוציא לאור 5 ספרים: הצופן הנוצרי באמנות, סודות אלי האולימפוס, משחקי האלים, מיתולוגיה עכשיו וגיבורי המיתולוגיה היוונית.

Skip to content