רפואת הרמב"ם במאה ה 21 - נפש בריאה בגוף בריא

3 מפגשים עם שירלי יוסף שיגלו כיצד לדאוג לבריאות הגוף והנפש בחיי היומיום על פי רפואת הרמב"ם.

3 הרצאות בסדרה

2 הרצאות בונוס לנרשמים

העולם המודרני מזמן לנו אתגרי בריאות רבים, פיזיים ונפשיים – שפע המזון וזמינותו, שעות פעילות מרובות, מיעוט בפעילות גופנית, מתח, לחץ ושחיקה. כל אלה ועוד עלולים לגרום לפגיעה באיכות החיים.

הרמב”ם היה איש מדע ורופא מומחה אשר הותיר אחריו משנה סדורה והמלצות, ידע שנרשם במאה ה 12 ורלוונטי ביתר שאת גם היום, במאה ה 21. הרמב”ם האמין ביופיו של הטבע, בסגולותיו וביכולתו של המצוי בטבע לרפא.

זה הזמן לחזור לשורשים, לתת לטבע לעשות את שלו דרך ידע המועבר בהרצאות מעשירות וכלים פרקטיים הזמינים לכולנו שאפשר ליישם מיידית בחיים במעט זמן.

הצטרפו אלינו למען הבריאות שלכם ובני משפחתכם.

ההרצאות הוקלטו באיכות HD באולפן- ניתן לראות מתי שרוצים.

סוד הבריאות ע"פ רפואת הרמב"ם

סוד הבריאות ע"פ רפואת הרמב"ם

ההרצאה חושפת את הסוד לחיים בריאים ואיזון בין גוף ונפש ומעניקה כלים פרקטיים להתנהלות נכונה. 

מהי דרכו הרפואית של הרמב”ם ברפואה מונעת וטיפולית, מה משמעות הביטוי של הרמב”ם “יהיו מזונותיך תרופותיך” – מהו הבסיס לתזונה נכונה וספיגת המזון, כיצד לשדרג את הרגלי התזונה שלנו – איזה מזונות לאכול וממה להימנע, מהם חוקי הבריאות הטבעית כרפואה מונעת לבריאות הנפש ואיזון מערכת העצבים, איך ניתן לשפר את הזיכרון על פי הרמב”ם, כיצד לשלב פעילות גופנית בחיים גם כשאין זמן ועוד ועוד.

אורח חיים המשפיע על בריאות המוח

אורח חיים המשפיע על בריאות המוח

דמנציה, אלצהיימר, בעיות זיכרון, שכחה – אלו רק חלק קטן מתופעות רווחות שחווים אנשים רבים בעולם המערבי המודרני, במיוחד בגיל השלישי. החדשות המשמחות הן שיש הרבה מה לעשות על מנת להיטיב ולשפר את תפקוד המוח ולהשפיע באופן ישיר על  איכות החיים מכאן והלאה. 

ההרצאה תרחיב בנושא תזונה ומזונות היעילים באופן ישיר לבריאות המוח, שיטות שהוכחו כיעילות לשיפור הזיכרון, ועל הרגלי חיים שכדאי לאמץ המשפיעים על שיפור הזיכרון לתפקוד בריא וצלול ביום יום.

איך יוצאים מהקונפליקט בין השפע והזמינות לבין חיים בריאים

איך יוצאים מהקונפליקט בין השפע והזמינות לבין חיים בריאים

האדם המודרני כבר לא צריך לצוד וללקט על מנת להתקיים. המזון נגיש וזמין לנו בכל שעות היממה ולא תמיד זה בריא לנו. על המחלות שיוצר השפע המערבי (סכרת, כולסטרול לחץ דם, צרבות והרשימה עוד ארוכה…) 

על הדרך לבריאות ותזונה נכונה בעולם השפע המודרני על פי הרמב”ם ומשנתו “יהיו מזונותיך תרופותיך” ועל דרכי הריפוי הטבעי.

אודות המרצה שירלי יוסף

מרצה ומלווה לבריאות טבעית ע”פ משנת הרמב”ם וכתביו אשר מסייעים בטיפול ובעיקר ברפואה מונעת. 

צוואתו של הרמב”ם היא כי בעזרת תזונה טבעית נכונה, שינה טובה, פעילות גופנית ונפש בריאה ניתן לראות שיפור והקלה בכל המדדים של בעיות הבריאות השונות. 

לרפואתו של הרמב”ם הגיעה שירלי בעקבות מחלת הסרטן של אביה ומחלות הילדות של ביתה, והיא רואה זכות ושליחות להעביר את הידע החשוב.

בונוס מיוחד לנרשמים לסדרה:

האנשים הבריאים בעולם - ומה אנחנו יכולים ללמוד מהם

האנשים הבריאים בעולם מסע אקזוטי להכרות עם האוכלוסיות הבריאות ביותר בעולם אשר מאריכות חיים יותר מכל מקום אחר. התוודות אל נוף חייהם, הרגלי חייהם ובריאותם המופלאה נותנת הזדמנות נדירה להסתכל על תפיסת הבריאות שלנו מעיניים חדשות ומרעננות. המסר הוא שכל אחד, בכל גיל, יכול לעשות הרבה דברים על מנת לשפר את איכות חייו ובריאותו או להוסיף שנים טובות לחייו. ההרצאה מלווה בסיפורים, ציטוטים וסרטוני וידיאו מהמפגשים שערכתי עם עשרות בני מאה בריאים בישראל, בסרדיניה וביפן. 

המרצה: אופיר פוגל – נטורופת. מטפל, חוקר, סופר, מעביר סדנאות והרצאות בארץ ובעולם. שנים רבות של עשייה רבה בתחום הבריאות הכוללת טיפולים אישיים, סדנאות, הוראה, טיפולים ומחקר רפואי בבית חולים, הרצאות לקהל הרחב ולקהל המקצועי-רפואי, פרוייקטים בתקשורת ואף טיולי בריאות מהנים ומלמדים מעבר לים.

צמחי מרפא בתנך ובמסורות ישראל

צמחי מרפא בתנ”ך ובמסורות ישראל רפואה וצמחי מרפא בתקופת התנ”ך. מה מוזכר בתנ”ך ומה ידעו השכנים? נדבר על שבעת המינים וערכם כצמחי מרפא. וכן גם על המור הלבונה והאפרסמון. נעריך את ידע העבר לעומת ימינו אנו.

המרצה: פרופ’ זהרה יניב בכרך – אתנובוטנאית וביוכימאית של הצמח. חוקרת ומרצה על צמחי מרפא לפי המדע והמסורת. גמלאית של מנהל המחקר החקלאי, בין מייסדי המחלקה לצמחי מרפא. בין ספריה: “צמחי המרפא של ארץ-ישראל.” , Medicinal and Aromatic plants of the Middle-East ;Handbook of Medicinal Plants ועוד. יו”ר הוועד הפועל של העמותה הישראלית לצמחי מרפא ובין מייסדיה (משנת 2003).

Skip to content