חיים שפיר ״משחק לפרנסתו״ – על יצירתיות ועולם המשחק

חדשנות וחשיבה פורצת דרך

47 דקות

דירוג גולשים:

Share

מהי נקודת האפס ממנה מתחילה היצירה? התום הוא נקודת האפס של כל יצירה. התום הוא פס הקול של "כאן ועכשיו". הוא מתנגן כשאנו בסביבה נטולת דחיפות ונטולת איום.

בשנותינו הראשונות אנו עטופים בסביבה מגוננת המאפשרת לנו לשמר את התום אבל עם השנים הוא נשחק ונעלם הוא נשחק ומוחלף על ידי התנהגות תועלתית ותחרותית הניזונה מתחושת מחסור. התום הוא מרחב של סקרנות טהורה. המשיכה אל דבר מה והרצון להתקרב ולהתחבר אליו מבלי סיבה תועלתית. בסיפורי ילדים רבים הכניסה או השיבה אל התום מתרחשת בנפילה אל הבור, אל הבאר, בכניסה אל הגן הנעלם או קפיצה אל תוך תמונה. התום הוא מרחב מוגן הפטור מחוקי העולם שמחוצה לו. הכניסה אליו הולכת ונהיית קשה עם השנים. כדי להצליח לשמר את הניצוץ היצירתי יש להתמודד עם השחיקה של התום.

הירשמו לצפייה

לחצו לצפייה בתקציר

חיים שפיר

משחק לפרנסתו. אלוף הטאקי  

מה אומרים על הרצאה זו

    • שלי

      הרצאה סוחפת ומעניינת עם הרבה תובנות ומבטים אישיים של המרצה להרבה סוגיות שעולות במהלך ההרצאה. מצאתי את עצמי מרותקת ומקשיבה לאורך כל ההרצאה . הסיפור האישי בסוף מאוד מוסיף ומעניין. תודה רבה

    • ג'ודי

      המון חומר למחשבה שמעורר חיוך ומשאיר הרגשה טובה בבטן: "עכשו אני מבינה!" תודה, חיים!

הרצאות נוספות שיעניינו אותך

הרצאות שנוספו לאחרונה לאתר

צפייה ישירה בהרצאות העשרה

לצפייה ב “חיים שפיר ״משחק לפרנסתו״ – על יצירתיות ועולם המשחק” ללא תשלום יש להירשם בטופס, לאחר הרישום יהיו פתוחות עבורך הרצאות נבחרות לצפייה חופשית למשך 7 ימים!

Skip to content