״חלב החלומות״ – רשמים וחידושים מהביאנלה בוונציה 2022

אמנות, מוזיאונים ואירופה הקלאסית

1  שעה 13 דקות

דירוג גולשים:

Share

הביאנלה בוונציה נחשבת לתערוכת האמנות העכשווית החשובה והוותיקה בעולם. לאחר שהתערוכה האחרונה שהייתה אמורה להתקיים ב2021 נדחתה בשל הקורונה, היא חזרה ובגדול ומוצגת כעת במהדורת ענק בתערוכה בינלאומית בהשתתפות 213 אמנים מ 58 מדינות כאשר, לראשונה 90% מהמציגים הן מציגות. בתערוכה גם 80 ביתנים לאומיים (בהם יש ייצוג מכובד גם לביתן הישראלי ) . ד״ר סמדר שפי, מבקרת אמנות ואוצרת תערוכות חזרה מהביאנלה עם שלל רשמים שאיגדה בטרם צאת שוחרי האמנות לוונציה לצפות בגוף ראשון או כחלופה נוחה מהכורסא, לרווחת כולם.

בהרצאה פורסת בפנינו ד״ר שפי את סיפורה של הביאנלה, מבט זריז על פני ההיסטוריה, על תחילתה של התערוכה בשנת 1895 ועד התערוכה כפי שהיא מוצגת כיום - בשנת 2022. על האירוע הענק הנוכחי – החידושים (שהם לפעמים חזרה למסורת), דגש על עבודות מרכזיות וסיכום מגמות, אמנות משובחת, פוליטיקה ועולם אמנות בין החזרה לנורמליות לאחר הקורונה וצל המלחמה באירופה. ההרצאה מלווה במצגת עתירת דימויים שצולמו במקום ותתייחס ותסביר את המבנה הייחודי של הביאנלה .

הירשמו לצפייה

ד"ר סמדר שפי

אוצרת אמנות, מרצה, מבקרת וחוקרת אמנות

מה אומרים על הרצאה זו

  • דורית

   מעניין

  • בן

   חסרה התלהבות ורקע מרחיב

  • ציונה

   מעניין

הרצאות נוספות שיעניינו אותך

הרצאות שנוספו לאחרונה לאתר

צפייה ישירה בהרצאות העשרה

לצפייה ב “״חלב החלומות״ – רשמים וחידושים מהביאנלה בוונציה 2022” ללא תשלום יש להירשם בטופס, לאחר הרישום יהיו פתוחות עבורך הרצאות נבחרות לצפייה חופשית למשך 7 ימים!

Skip to content