יחסי ישראל טורקיה בצל עזה

בספטמבר 2023, בשולי עצרת האומות המאוחדות, נפגשו לראשונה, פנים מול פנים, ראש ממשלת ישראל, בנימין נתניהו ונשיא טורקיה, רג'פ טאיפ ארדואן. הם קבעו שנתניהו יבוא לבקר בטורקיה ולאחריו יגיע ארדואן לביקור גומלין בישראל. אירועי ה-7 לאוקטובר, ומה שקרה בעקבותיהם, שינו מגמה חיובית זו והחזירו את יחסי ישראל-טורקיה לאחור, למצב בו היחסים שוב במשבר, כפי שהמצב היה ברוב העשור האחרון. בהרצאה יידונו נקודת החוזק והחולשה של היחסים. כמו כן ייבחן המשקל של הסוגייה הפלסטינית בהקשר לטיב היחסים בין ישראל וטורקיה ובפרט היחסים בין טורקיה וחמאס.

הירשמו לצפייה

ד"ר גליה לינדנשטראוס

מתמחה במדיניות החוץ של טורקיה, חוקרת במכון למחקרי בטחון לאומי

מה אומרים על הרצאה זו

  • גולדשטיין

   היחסים עם טורקיה מסובכים בעליות וירידות יש אינטרסים מדיניים מסחרים ומודעינים לשמור עליהם ל 2 הצדדים ולכל אחד עם ארצות הברית

  • ימימה

   מענין מאד

  • עדה

   הרצאה חשובה אך מתעלמת (כנראה כמקובל בימינו לצערי) ממה שמניע את הרוצח המושחת ארדואן שהרס את טורקיה ושואף להפוך אותה למדינת שריעה מפגרת ולהרוס את מפעל חייו של אטאטורק! מה שמניע אותו הוא לא רק האהדה לפלשתינים כפי שאמרה המרצה הטובה בהתחלה אלא האיסלם ותורת האחים המוסלמים, הקוראן ומוחמד! כבר לפני שנים צפיתי את התאסלמות טורקיה בגלל שאטאטורק השאיר את הכפרים וחלקים מטורקיה ללא ״טיפול״, וכידוע האיסלם אף פעם לא מוותר ומחכה להזדמנות המתאימה לחזור ולהרים ראש. ארדואן ,בניגוד למורסי, עשה זאת לאט ובתחכום רב! לנו אסור בשום אופן לסמוך עליו….

הרצאות נוספות שיעניינו אותך

הרצאות שנוספו לאחרונה לאתר

צפייה ישירה בהרצאות העשרה

לצפייה ב “יחסי ישראל טורקיה בצל עזה” ללא תשלום יש להירשם בטופס, לאחר הרישום יהיו פתוחות עבורך הרצאות נבחרות לצפייה חופשית למשך 7 ימים!

Skip to content
Get it on Google Play