מהפכות ומרידות לאורך התנ”ך – כיצד התעוררו? לאן הובילו את מובילי הרפורמה?

תנ"ך וחקר המקרא

57 דקות

דירוג גולשים:

Share

בדרך אל הטוב, בדרך אל האידיאל אנו עוברים מהמורות קשיים ובעיות רבות. כדי להמשיך אל האידיאיל נדרש לעיתים לעצור, להפוך הכל, לסדר מחדש ולהמשיך בדרך. בהרצאה נעסוק במספר מהפכות שנועדו ליצור 'סדר חדש' החל מסדר עולמי חדש הנעשה ע"י אלוקים ועד לסדרי שלטון מינהל ודת שמלכים ומנהיגים יזמו והובילו בימי הממלכה ובימי שיבת ציון. לא תמיד מהפכות הצליחו למלא את ייעודן ולעיתים אף השיגו את ההפך. אם כך כיצד ניתן לייצר שינוי? כיצד ניתן באמת לחזור ולדבוק בדרך אל האידיאל?

הירשמו לצפייה

לחצו לצפייה בתקציר

דרור חמאווי

מנהל חינוכי של 'מסע ישראלי', מורה להיסטוריה ואקולוגיה ומדריך טיולים

מה אומרים על הרצאה זו

  • הראל

   הרצאה מעניינת ומוסברת היטב

  • גד

   הרצאה מעניינת ומעוררת מחשבה. ככל שאני לומד יותר על אליהו הנביא אני מאוכזב ועצוב שדווקא האיש הפנאטי משמש לנו דוגמא (כסא אליהו , כוס אליהו בסדר , קבלת שבת..) ממש מודל של הקיצוניים ביותר בדעאש לעומת משה רבינו שהוא זה שהיינו צריכים לקחת כדוגמא( בהתעלם מהיבט האם היה קיים היסטורית..) איש משכיל בקידמת המדע העולמית באותו הזמן הן מהחרטומים והן מאנשי המדבר . ייצר חוקים חברתיים ומוסריים ועטף אותם בהילה של אמונה כדי לשכנע לקיים. דווקא יהוא ודומיו אינם מאכזבים אותי כי כך נהגו בעולם העתיק אנשי צבא לתפוס את השלטון.

  • בלהה

   די מעניין!

  • שלי

   אדם מעניין, חכם, שאני אישית נהנת להקשיב לו כל פעם בכל הרצאה. ההרצאה מועברת באופן מאוד מעניין מלווה בשקופיות שהן פסוקים מהתנ"ך שבעזרתן ההבנה יותר ברורה. תודה

  • ציונה

   מעביר יפה את הנושא

  • Anat

   אהבתי. למדתי והחכמתי. תודה רבה.

  • זיוה

   מעניין.

הרצאות נוספות שיעניינו אותך

הרצאות שנוספו לאחרונה לאתר

צפייה ישירה בהרצאות העשרה

לצפייה ב “מהפכות ומרידות לאורך התנ”ך – כיצד התעוררו? לאן הובילו את מובילי הרפורמה?” ללא תשלום יש להירשם בטופס, לאחר הרישום יהיו פתוחות עבורך הרצאות נבחרות לצפייה חופשית למשך 7 ימים!

Skip to content