מסע בעקבות הקנביס – מהעבר הרחוק ועד ימינו

מדע וטבע, רפואה ומדע

52 דקות

100% המליצו

Share

מסע בעקבות ההיסטוריה של צמח הקנביס והתרבות האנושית, לאורך זמן ומקום. ממצאים רבים מעידים על שימוש בחלקיו השונים של הצמח כבר לפני למעלה מ-12,000 שנים.

נתוודע אל זניו השונים של הצמח, חלקיו, החומרים הפעילים שבו, השימושים ההיסטוריים והמודרניים. ככל שכלי המחקר של בני האדם מתקדמים, כך מתרחב הידע לגבי השימושים האפשריים של הצמח ופיתוחים עתידיים לטיפול וריפוי.

לאחר הצגת הצמח, תאורו ושמותיו השונים, נצא במסע אחרי שימושי הקנביס השונים בעולם העתיק. (לרפואה, לטקסטיל וסיבים, לשמן מאכל, ולשימושי נפש!). נעזר בעדויות כתובות ובממצאים ארכיאולוגים מפתיעים. נעקוב אחרי שימושי קנביס לרפואה בסין, מצרים, הודו ובארצנו. לאחר סקירת גלגוליו של הקנביס ביבשת אמריקה בתחילת המאה נגיע אל הקנביס הרפואי של ימינו. נציג את הרכבו הכימי המיוחד, את סגולותיו הרפואיות הרבות שנחקרות ונוספות חדשות לבקרים- הודות למחקר הישראלי המתקדם. נדבר על הבעיות המעכבות את פיתוחו כתרופה זמינה לכל אדם, ונקנח בחידושים ופיתוחים לעתיד.

או לרכוש מנוי במחיר משתלם:

מנוי חודשי | מנוי שנתי
140 ₪ לחודש | 100 ₪ לחודש

צפייה בכל התכנים ללא הגבלה

צפייה באיכות HD עד 3 מכשירים

פרופ' זהרה יניב בכרך

אתנובוטנאית וביוכימאית של הצמח, חוקרת ומרצה על צמחי מרפא לפי המדע והמסורת

מה אומרים על הרצאה זו

  • איילת

   מעניין מאד

  • שרה

   הרצאה מעניינת ומעשירה. תודה רבה!

  • ציונה

   משהו משהו

  • רגינה

   מאוד נהנתי! מומלץ!

הרצאות נוספות שיעניינו אותך

הרצאות שנוספו לאחרונה לאתר

צפייה ישירה בהרצאות העשרה

לצפייה ב “מסע בעקבות הקנביס – מהעבר הרחוק ועד ימינו” ללא תשלום יש להירשם בטופס, לאחר הרישום יהיו פתוחות עבורך הרצאות נבחרות לצפייה חופשית למשך 7 ימים!

Skip to content