‘משוררת, פזמונאית, ״מזמוראית״? מי את נעמי שמר? חלק ב

עוד בחייה ניסו רבים וטובים להגדיר אותה ואת יצירתה של נעמי שמר, לא תמיד בהצלחה, ואכן קשה להגדיר את היוצרת הזאת: היא כתבה, הלחינה, תרגמה, חיברה שירים עמוקים וגם סאטיריים וקלילים, כתבה טורים אישיים וכתבות לעיתונים, הוזמנה לשאת דברים בהזדמנויות שונות וגם ערכה והינחתה תכניות רדיו וטלוויזיה. בהמשך לחוקרים ואנשי זמר שכבר התמודדו עם הגדרות ושאלות מהי נעמי שמר: משוררת? פזמונאית? לֵלי, בתה ועורכת המורשת שלה מאז מותה, נעזרת בהשכלתה הספרותית, בנסיונה רב השנים כעורכת וגם בקשר האישי העמוק בינה לבין אִמהּ, כדי להתמודד עם השאלות המרתקות האלה.

פרק מתוך הסדרה: על כל אלה - על המלחינה והיוצרת נעמי שמר

הירשמו לצפייה

ללי שמר

עורכת המורשת של אִמהּ נעמי שמר, מנחה מופעים, מרצה על יצירתה, משתתפת בתכניות טלוויזיה ורדיו העוסקות במורשתה

מה אומרים על הרצאה זו

  • רונית

   נהנתי ,למדתי פרטים חדשים אודות המשוררת/הפזמונאית נעמי שמר.לאור האמור ולנוכח המצב העכשוי התרגשתי במיוחד לשמוע את שירתה לשיר הרלוונטי :" לו יהי".

  • עודדה

   נפלא. משוררת לכל דבר ועניין. שירים נצחיים שמתאימים לימינו כמו לימים שבהם נכתבו.

  • זהבה

   בס"ד נעמי שמר האחת והיחידה, קשורה אליה בנשמתי, אהובה עלי ביותר. תודה רבה ללי על הדברים המקסימים האלה שמחברים יותר לאמא שלך. אמא שלך הייתה משכמה ומעלה גבוהה מכולם. משוררת, פזמונאית, מזמוראית לא משנה ,המשנה הוא שהצליחה לנגוע בנשמה שלנו.

  • צין

   מקסים

  • ליאורה

   נחמד ומעניין

הרצאות נוספות בסדרה זו:

הרצאות נוספות שיעניינו אותך

הרצאות שנוספו לאחרונה לאתר

צפייה ישירה בהרצאות העשרה

לצפייה ב “‘משוררת, פזמונאית, ״מזמוראית״? מי את נעמי שמר? חלק ב” ללא תשלום יש להירשם בטופס, לאחר הרישום יהיו פתוחות עבורך הרצאות נבחרות לצפייה חופשית למשך 7 ימים!

Skip to content