קב”ט בלב המהפכה – חלק א’: פריצת “האביב הערבי”

"בככר מאות מפגינים חמומי מח. אנחנו לא יכולים להתקדם אבל גם לא יכולים לשוב לאחור עם הרכבים. תחושת פחד וחוסר אונים מזדחלת ותופסת לה מקום נכבד. אין ברירה! צריך לפעול, צריך לעשות משהו יצירתי. חלק מהמפגינים מסתערים לעברנו, חלקם עולים על גג הרכבים וחלקם מכה בחוזקה בצידי הרכב עם מקלות, גרזנים וסכינים. אני מרגיע את הצוות ולפני שאני יוצא מהרכב אני מחדד את ההנחיה שאף אחד לא פועל ללא אישור. אם תוקפים אותי, אתם נכנסים ללחימה עד הכדור האחרון! מייד לאחר שאני יוצא מהרכב, אוחז אותי בחור, רעול פנים עם גרזן ביד ואומר לי בערבית: "אני מכיר אותך!""

בינואר 2011 פרצה מהפיכה במצרים כחלק מה"אביב הערבי". בתחילה, סברו כולם כי מדובר בפרץ אלימות של אוכלוסיה מדוכאת וממורמרת נגד מוסדות השלטון, אך ככל שעבר הזמן התבהר כי מדובר במהפיכה אמיתית, אלימה ורחבה שהביאה להחלפת שלטון מובארק במשטר צבאי בפיקודו של גנרל טנטאווי. אירועים דרמטיים אלו תפסו במרכזם את צוות השגרירות הישראלית בקהיר. הצוות הדיפלומטי שהיה רגיל למחזות ייחודיים ולרמת איום גבוהה וקבועה, נקלע לאירועים מורכבים ביותר, יוצאי דופן ומסכני חיים איתם נדרש להתמודד באופן מיטבי.

בחלק זה והראשון של סיפורו, מספר דדי חנוך, קצין הבטחון של שגרירות ישראל במצרים, על רגעי הפחד והמתח, קבלת ההחלטות הדרמטית והאירועים הקיצוניים המתרחשים עם פתיחת אירועי ההפיכה במצרים שלימים יקבלו את שמם "האביב הערבי".

או לרכוש מנוי במחיר משתלם:

מנוי חודשי | מנוי שנתי
140 ₪ לחודש | 100 ₪ לחודש

צפייה בכל התכנים ללא הגבלה

צפייה באיכות HD עד 3 מכשירים

לחצו לצפייה בתקציר

דדי חנוך

יועץ אבטחה בכיר לגופים בארץ ובחו"ל, מנהל הדרכה בתחומי ניהול ובטחון  

מה אומרים על הרצאה זו

  • בן

   הרצאה מרתקת בנויה היטב, יוצרת מתח, עשירה בפרטים, המרצה מעולה ,כריזמטי מדברבשפה ברורה והחלטית.

  • מיכל

   הרצאה מרתקת, אמיצה, ומעניינת. מובאת בצורה מאד נוגעת ללב שלא ניתן שלא להקשיב אליו בקשב רב ולהתפעל.

  • שהם

   סיפור מדהים ומרתק. עלילה שמתחרה בכל סיפור מתח

הרצאות נוספות שיעניינו אותך

הרצאות שנוספו לאחרונה לאתר

צפייה ישירה בהרצאות העשרה

לצפייה ב “קב”ט בלב המהפכה – חלק א’: פריצת “האביב הערבי”” ללא תשלום יש להירשם בטופס, לאחר הרישום יהיו פתוחות עבורך הרצאות נבחרות לצפייה חופשית למשך 7 ימים!

Skip to content