שואת יהדות לוב: מבנגאזי לברגן בלזן

שואת יהודי לוב, השואה המושתקת.

ההרצאה מגוללת את קורות יהודי לוב בתקופת מלחמת העולם השניה ואת האופן שבו הושמו במחנה ריכוז על ידי הנאצים בלוב. כיצד נלקחו מהחום הלוהט של מדבר סהרה למחנות הריכוז באירופה המושלגת.

ההרצאה חושפת פרטים חשובים מאוד שלא היו ידועים לקהל הרחב ולא חדרו את ההכרה הקולקטיבית הישראלית עד בואו של הרומן בנגאזי ברגן בלזן שפורסם ע"י עם עובד ב- 2013.

 

פרק מתוך הסדרה: חבילת תוכן לכבוד יום השואה והגבורה

הירשמו לצפייה

לחצו לצפייה בתקציר

יוסי סוכרי

סופר פובליציסט מסאי ומרצה לפילוסופיה

מה אומרים על הרצאה זו

  • דודי

   מפתיע ומרגש

  • שולי

   ליוסי סוכרי שלום רב, תודה על ההרצאה הכואבת, המאלפת, המלמדת והמוסיפה עוד נדבך. שמי שולי פלינט, מחנכת ומורה בגמלאות. עבורי, ההרצאה הייתה חשובה, במיוחד מפני שלאורך שנים ארוכות של השתלמות במוסד "יד ושם", הקשבנו, למדנו, האזנו ברוב קשב - על תולדות יהודים מצפון-אפריקה. לצערי, איני זוכרת, במדויק, את שמו של המרצה הראשון, אם איני טועה בגדול, דר' סעדון - שהפנה את תשומת ליבנו, לחשיבות החקר והלמידה של הכאב הנורא, הכפל ומכופל של היהדות הזו בשואה ולאחריה. לשמחתי גדלתי בבית ובבת חינוך, שידע לחנך אותנו לראות אדם -באשר הוא אדם, בלי חשיבות למקום הולדתו ו/או הולדת הוריו, מקום מגוריו, משלח ידיהם וכד'. לימים, זמן קצר מאד לפני שפרשתי, קיבלתי עבודת שורשים, עם סיפור מאד דומה לסיפור האישי שלך. את הסבתא, אשר עברה את הנורא מכל, לא יכולתי, לצערי, להזמין לכיתה ולספר, אך הבת של אותה סבתא, אמה של החניכה שלי, סיפרה את אשר ידעה, שמעה, עברה - בגלל חוסר האמונה של המורה, של הנהלת בית הספר - ומערכת החינוך. הארה - כן, באות א', הארה אחת. יחיאל די-נור - הוא ק.צטניק - חזר בו מהאמירה "..זו הייתה פלנטה אחרת.." - לימים, כעבור 20 שנה - חזר בו מהאמירה, ואף אמר שהזוועה הגדולה, שהנורא מכל - הם בעובדה, שהכול נעשה והתבצע על-ידי בני אדם, שאיש מאתנו לא יודע, אם היינו מתנהגים באותו אופן אכזרי, בלתי נתפס - כמו הנאצים, בעיקר, האס.אס. שוב, תודה, בכבוד רב, שולי פלינט

  • פרוים

   תודה מעניין ..מאלף..מכאיב .. תודה לך

  • רות

   הרצאה מרתקת נושא שלא ידוע להרבה ישראליים ולהרבה יהודים. חשוב מאד שיכנס לארכיון היהודי. יוסי סוכרי מרצה ברהיטות, בעניין ובמקצועיות. הרצאה חשובה ומצויינת.

  • אפרים

   הרצאה מעניינת ומתקנת עוול שנעשה ליהדות המבורכת הזו. אני ממוצא יקי מצאתי את זוגתי הטריפוליטאית - ניצולת שואה - ואנו חיים ביחד כבר 55 שנה באושר רב

  • שלמה

   הרצאה מרגשת

  • זיוה

   תודה על ההרצאה החשובה הזאת!

  • צין

   כניצולת שואה ליהודי מזרח אירופה שואה אחרת שהושתקה הזדהיתי לחלוטין.

  • בתיה

   קראתי את ספרך. אמנם ידעתי כמובן שהנאצים נכנסו לאפריקה אבל בהחלט לא היכרתי את הסיפור בפרטים כפי שסיפרת בהרצאתך. תודה לך . אתה מרצה מצויין.

  • צפרה

   הרצאה מעניינת במיוחד כשהציבור ברובו לא ידע על שואת יהודי לוב.

  • ציונה

   תמשיכו להביא סיפורים ועדויות על פרשות פחות ידועות בדומה לזאת

הרצאות נוספות בסדרה זו:

הרצאות נוספות שיעניינו אותך

הרצאות שנוספו לאחרונה לאתר

צפייה ישירה בהרצאות העשרה

לצפייה ב “שואת יהדות לוב: מבנגאזי לברגן בלזן” ללא תשלום יש להירשם בטופס, לאחר הרישום יהיו פתוחות עבורך הרצאות נבחרות לצפייה חופשית למשך 7 ימים!

Skip to content