20 שנה לשלטון ארדואן: מאיפה הגיע ולאן הוא הולך?

יחסי המזרח התיכון, ריגול צבא וביטחון

1  שעה 1 דקות

דירוג גולשים:

Share

בנובמבר 2002 זכתה מפלגת הצדק והפיתוח, שבין מקימיה היה רג’פ טאיפ ארדואן, להצלחה אלקטוראלית מרשימה שסללה את הדרך כמה חודשים אחר כך לכניסתו של ארדואן לתפקיד ראש ממשלת טורקיה. מאז הוא מנהיג את המדינה, תחילה כראש ממשלה ובשנים האחרונות כנשיא המדינה. ב-2023 מתוכננות בחירות בטורקיה ולפי הסקרים, התמיכה בארדואן במגמת דעיכה. דמותו של ארדואן מעוררת עניין רב גם בקרב מעריציו וגם בקרב שונאיו. מהיכן צמח? מה מניע אותו? האם חלו שינויים במדיניותו לאורך השנים? באיזה אופן ירד מהבמה הפוליטית? מה תהיה המורשת שלו? ההרצאה תתייחס לתפיסות שעיצבו אותו, לאופן בו עלה לשלטון, למימדים הדתיים והאידיאולוגיים במדיניות שלו, וכן לשאלה האם טורקיה נעה לכיוון עידן פוסט-ארדואן.

פרק מתוך הסדרה: חוקרות מדברות ביטחון - סוגיות בביטחון לאומי, חוקרות מדברות ביטחון - סוגיות בביטחון לאומי - סדרה משודרת

הירשמו לצפייה

ד"ר גליה לינדנשטראוס

מתמחה במדיניות החוץ של טורקיה, חוקרת במכון למחקרי בטחון לאומי

מה אומרים על הרצאה זו

  • betty

   תודה רבה מעניין מאד

  • רות

   טובה, אךהדיבור שלה לא תמיד ברור

  • איתן

   שלום רב, הרצאה מעניינת מאד, דבר אחד הפריע לי, בשקף הכמעט אחרון הוצגה המפה של יחסי ישראל-תורכיה בהיבט הכלכלי, חבל שמפת ישראל שהוצגה ע"י המכון המכובד לא שלמה וכפי שהיא היום, אני משוכנע שישראל של היום כוללת גם את יו"ש עד שיוחלט אחרת, לגופו של עניין, תודה רבה על ההרצאה, למדתי רבות,

  • גולדשטיין

   הייתה חסרה לי התייחסות למעמד הקהילה היהודית ישראלית תחת ארדואן

  • אשר

   הרצאה חשובה, מקיפה ומעניינת

הרצאות נוספות בסדרה זו:

הרצאות נוספות שיעניינו אותך

הרצאות שנוספו לאחרונה לאתר

צפייה ישירה בהרצאות העשרה

לצפייה ב “20 שנה לשלטון ארדואן: מאיפה הגיע ולאן הוא הולך?” ללא תשלום יש להירשם בטופס, לאחר הרישום יהיו פתוחות עבורך הרצאות נבחרות לצפייה חופשית למשך 7 ימים!

Skip to content