מעבר לניסטרו

דוקומנטרי, שואה וההיסטוריה של היהודים

2016  

1  שעה 38 דקות

דירוג גולשים:

Share

פרויקט דוקומנטרי של בוריס מפציר
ב22 ביוני 1941 - לצד הצבא הגרמני - גם הצבא הרומני תוקף את ברית המועצות בחלק הדרומי של החזית. הרומנים שאפו לחזיר לידם את  הגדה המערבית של הנהר דנייסטר – ולשלוט מחדש על שטחי בסרביה ובוקובינה הצפונית שנלקחו מהם בקיץ 1940 בידי הסובייטים. בסוף אוגוסט 1941  מקבלת ממשלת רומניה מהגרמנים אחריות על האזורים בגדה המזרחית של הנהר דנייסטר - ניסטרו ברומנית. השם שניתן לאזור זה על ידי היטלר – טרנסניסטריה.הסרט “מעבר לניסטרו” מתאר חלק מאירועי השואה, שהתרחשו בשנה הראשונה של המלחמה הפטריוטית הגדולה בשטחי ברית המועצות שנשלטו על ידי רומניה. פרקי הסרט מגוללים את סיפור הסבל והמוות של מאות אלפי יהודים - קורבנות השואה שחוללו הרומנים. הסרט כולל שלושה פרקים:פרק 1 - נקמת הרומנים - מדבר על הפוגרומים ועל רצח היהודים במולדובה (בסרביה) מתחילת מבצע ברברוסה ב – 22/6/1941 ולפני גירוש היהודים מבסרביה ובוקובינה לטרנסניסטריה.פרק 2 - פוריפיקציה (טיהור) – מתאר את גירוש היהודים מצ’רנוביץ’ ומקומות נוספים בבוקובינה – ודרך הסבל והמוות עד הגיעם לגטאות טרנסניסטריה.פרק 3 - מכת הטיפוס – חורף 1941/42 בגטאות ברשד ושארגורוד – מותם של עשרות אלפי יהודים ממחלת הטיפוס, מקור מצמית ומרעב.הפרויקט כולל שמונה סרטים. לחצו כאן כדי להגיע לשאר הסרטים.http://www.holocaustinussr.com/
** אם יש לכם מנוי פעיל, תוכלו להתעלם מההודעה הבאה **
הסרט זמין לצפיה אישית, הכוללת סימן מים בצד המסך. פשוט לחצו על כפתור הנגן כדי לצפות בסרט.
אם תרצו לצפות בסרט באיכות גבוהה יותר וללא סימן מים, בחרו בכפתור צפיה ישירה בעמוד ובחרו בתקופת ההשאלה.
עבור שימוש מוסדי או להקרנה ציבורית, אנא בחרו בכפתור הורדת קובץ ובחרו ברישיון המתאים.

הירשמו לצפייה

מה אומרים על סרט זו

    • עודדה

      עוד נדבך בתולדות עמנו בשואה שהכרתי חלקית. כל המקומות נראים היום שכוחי אל וטוב שכך. בספרים שקראתי סופר על מקרים של רוע מוחלט מצד האוקראינים הגויים. מר מפציר הראה פן אחר של המקום. תודה על העבודה הקדושה שהוא עושה.

הרצאות נוספות שיעניינו אותך

הרצאות שנוספו לאחרונה לאתר

צפייה ישירה בהרצאות העשרה

לצפייה ב “מעבר לניסטרו” ללא תשלום יש להירשם בטופס, לאחר הרישום יהיו פתוחות עבורך הרצאות נבחרות לצפייה חופשית למשך 7 ימים!

Skip to content