חדוה ושלומיק – אליל הנוער

סרטים עלילתיים

1971  

27 דקות

Share

סיפורו של זוג צעיר העוזב את הקיבוץ ומנסה להתערות בחיי העיר הגדולה. פרק תשיעי: ׳אליל הנוער׳.
חדוה ושלומיק מתפייסים ושוכרים דירה. יונה של מישקה עוזרת לחדוה לסדר את הדירה ומעניקה לה שיעור על החיים בעיר הגדולה. שלומיק מתחיל לכתוב מחזמר ושוקע בעולם הבוהמה. הרצל מגיע לדירתם ופוגש את אמו של שלומיק שבאה מהקיבוץ. שלומיק יוצא לאכול עם דניאל ולא מגיע לפגישה עם חדוה.
סדרה בבימויו של שמואל אימברמןחדוה ושלומיק היא סדרה ע"פ ספרו של אהרון מגד ׳חדוה ואני׳. היא היתה בין סדרות הטלוויזיה העלילתיות הראשונות שהופקו בישראל וזכתה למעמד מיתולוגי במשך שנים רבות, זאת לצד גידופים וקטילות, שהיו מנת חלקה מצד מבקרים אניני טעם.
הדס בושס, מבקרת מיתולוגית גם היא, שהיתה נדיבה מאז ומעולם במילים קשות כתבה:
אנטי תרבות, פירושה, שארץ שלמה עוסקת ב"חדווה ושלומיק" אם לרעה ואם לטובה, והדבר נעשה לשיחת היום. אנשים שלא היו יודעים מעודם על קיומה של סדרה כזאת בתנאים אחרים, דנים בנושא שאין מה לומר בו. על כן "חדווה ושלומיק" היא אנטי-תרבות מעליבה... יעל אביב היא אמנם שחקנית נאה וסימפטית, ונדיר מאוד לחזות באישה יפה ומושכת על הבימה והמסך הישראליים - וגם זו נחמה...  יש להרהר בטרם מעלים סדרות מסוג זה.
הסדרה חוללה היסטריה בישראל. הקהל היה כה תמים, שאנשים ברחוב חלקו למנחם זילברמן, השחקן הראשי, עצות בנוגע להתנהגותו בסרט עם בת זוגו חדוה, כאילו מדובר בסדרת תעודה. בימי הערוץ היחיד שהיה אז, הסדרה זכתה ל - 71% רייטינג והפכה לשיחת היום והשחקנים - לגיבורים לאומיים. קראו כאן ראיון עם מנחם זילברמן וכאן ביקורת של אריאנה מלמד.
שיר הנושא ׳להיות לבד׳ (ידוע בשם העממי ׳הבלדה על חדוה ושלומיק׳), נכנס גם הוא לפנתיאון הלאומי. את המילים חיבר יונתן גפן ויאיר רוזנבלום את הלחן. הוא בוצע במקור על ידי מירי אלוני ומאז נוצרו לו לפחות שבעה ביצועים אחרים.

הירשמו לצפייה

הרצאות נוספות שיעניינו אותך

הרצאות שנוספו לאחרונה לאתר

צפייה ישירה בהרצאות העשרה

לצפייה ב “חדוה ושלומיק – אליל הנוער” ללא תשלום יש להירשם בטופס, לאחר הרישום יהיו פתוחות עבורך הרצאות נבחרות לצפייה חופשית למשך 7 ימים!

Skip to content