כל האמת על דמנציה

מדע וטבע, רפואה ובריאות

2015  

49 דקות

דירוג גולשים:

Share

טומופומי הוא עיתונאי פעיל ופורה בין 61. אדם בריא, מתפקד ובריא. לפני מספר חודשים שכח לראשונה בחייו מפגישה שנקבעה. למבוכתו, החל לשכוח שמות של אנשים קרובים. הוא החל לגלות סימנים של דמנציה. דמנציה מעוררת בושה וחרדה בקרב אנשים המגיעים לגילאים מתקדמים, אחרי שהתרגלו כל חייהם הבוגרים להיות מובילים בטוחים במשפחותיהם ומקומות העבודה שלהם. החולשה הקוגנטיבית הופכת אותם פגיעים ופעמים רבות, במקום להתמודד איתה, הם משקיעים מאמצים בהסתרתה.
סרט זה צולם ביפן, ארצות הברית, שבדיה ופינלנד והוא מתאר את המחקר העדכני בתחום. מתברר כי לפני הופעת דמנציה, ישנם סימנים מקדימים קלים לאיתור, שאינם דורשים ציוד משוכלל. הם מאפשרים לזהות את השלב המקדים לדמנציה, הנקרא בראשי התיבות MCI, כלומר Mild Cognitive Impairment. ניתוח תנועות ההליכה של אדם, תוך בקשה להפקת דיבור (תוך כדי הליכה) הוא דרך פשוטה וקלה למדידה, המאפשרת  לשער אם אדם לוקה ב - MCI. בשלב זה, נכנס הטיפול המניעתי. מדינות כמו פינלנד הסתערו על הנושא ופועלות באופן אקטיבי לאיתור אנשים העלולים ללקות בדמנציה ובסיוע להם לפני השלב הבלתי הפיך.
הסרט מהווה מציג את המחקר העכשווי, סביר כיצד נוצרת דמנציה ומציג את  הצעדים המעשיים היכולים להביא למניעה וטיפול בשלבים מקדימים, דרך הקשבה למספר סימנים, הפשוטים לאיתור ומדידה. הורידו כאן את תמליל הסרט 

הירשמו לצפייה

מה אומרים על סרט זו

    • גליה

      מעניין ומרתק

הרצאות נוספות שיעניינו אותך

הרצאות שנוספו לאחרונה לאתר

צפייה ישירה בהרצאות העשרה

לצפייה ב “כל האמת על דמנציה” ללא תשלום יש להירשם בטופס, לאחר הרישום יהיו פתוחות עבורך הרצאות נבחרות לצפייה חופשית למשך 7 ימים!

Skip to content