הרצאות חדשות באתר

אתם בטח יודעים כמה חשוב לנו לחדש לכם כל הזמן 🌱  להביא תכנים מיוחדים ומעשירים על בסיס קבוע ושהיה לכם כיף לפתוח את האתר ולגלות הפתעות חדשות. 
בימים האחרונים עלו הרצאות חדשות של נבחרת מרצים ותיקה וחדשה ושמחים להביא בפניכם את השלל החדש שלכם!
סקרנים? נהדר! הם רק במרחק קליק מכם 😉
 
איי גלפגוס - על איים מכושפים, דארווין ותורת אבולוציה

איי גלפגוס - על איים מכושפים, דארווין ותורת אבולוציה

ביקור באיי גלפגוס הוא חוויה עוצמתית, אקזוטית חד פעמית בעולם הולך ונעלם… זהו “הדובדבן שבקצפת” לכל חובב טבע באשר הוא. האיים הנמצאים כאלף קילומטר מחופי אקוודור בלב האוקינוס השקט, הם פלא טבע יחודי שאין דומה לו בעולם.כאן, באזור מרוחק ושכוח אל הרחק מכל יבשה, התפתחו באין מפריע מיני צמחים ובעלי חיים אנדמיים שאינם פוחדים מקרבת אדם. באיים מכושפים אלה “נפל האסימון” שהוליך את דארווין לביסוס תאורית האבולוציה ששינתה לעד את הבנתנו על מוצא המינים ומוצאנו אנו ומהווה גם כיום נדבך מרכזי בביולוגיה המודרנית.    
אינדונזיה - מפגש של אקזוטיקה ופנטזיה בגן העדן האחרון

אינדונזיה - מפגש של אקזוטיקה ופנטזיה בגן העדן האחרון

טקסים, פסטיבלים ותופעות טבע יחודיות בארכיפלג האיים הגדול בעולם – אינדונזיה היא מימוש חלומו הרטוב של כל מי שרוצה לחוות את השונה, פנטסיה של הבריחה האולטימטיבית מהמציאות ולו לזמן קצר. מה יש בה במדינת האיים הגדולה בתבל המושך ומפתה כל כך? איים טרופיים בתוליים, יערות עד סבוכים משופעים בבעלי חיים וצמחים יחודיים, ערי געש פולטי עשן, חופים תכולים ושוניות אלמוגים צבעוניות? או אולי פסיפס אנושי מגוון ולא “מקולקל” המשמר תרבויות ומסורות עתיקות המשלבות פולחנים, טקסי טראנס, שרפת מתים, חגיגות קבורה יחודיות ופסטיבלים ססגוניים? התשובה היא, אלה גם אלה…
הסמול טוק - החשיבות הגדולה של "הדיבור הקטן" - העברת מסרים בתקשורת הבין אישית

הסמול טוק - החשיבות הגדולה של "הדיבור הקטן" - העברת מסרים בתקשורת הבין אישית

במעלית , בתור ל…., בכנס מקצועי, במפגש חברתי או באירוע משרדי. אומנות שיחת החולין ה”שיחה הקטנה – הדיבור הקטן” הידועה יותר כ- small talk , חשובה ומשמעותית לקידום והצלחת המפגש שלכם. זו איננה שיחה בשביל ל”העביר את הזמן” – זו הזדמנות ליצירת קשר אישי, חיבור ראשוני – לכן נצלו אותה היטב! – חשיבות גדולה ל”דיבור הקטן”.    
איך יוצאים מהקונפליקט בין השפע והזמינות לבין חיים בריאים

איך יוצאים מהקונפליקט בין השפע והזמינות לבין חיים בריאים

האדם המודרני כבר לא צריך לצוד וללקט על מנת להתקיים. המזון נגיש וזמין לנו בכל שעות היממה ולא תמיד זה בריא לנו. על המחלות שיוצר השפע המערבי (סכרת, כולסטרול לחץ דם, צרבות והרשימה עוד ארוכה…) על הדרך לבריאות ותזונה נכונה בעולם השפע המודרני על פי הרמב”ם ומשנתו “יהיו מזונותיך תרופותיך” ועל דרכי הריפוי הטבעי.      
אורח חיים המשפיע על בריאות המוח

אורח חיים המשפיע על בריאות המוח

דמנציה, אלצהיימר, בעיות זיכרון, שכחה – אלו רק חלק קטן מתופעות רווחות שחווים אנשים רבים בעולם המערבי המודרני, במיוחד בגיל השלישי. החדשות המשמחות הן שיש הרבה מה לעשות על מנת להיטיב ולשפר את תפקוד המוח ולהשפיע באופן ישיר על  איכות החיים מכאן והלאה. ההרצאה תרחיב בנושא תזונה ומזונות היעילים באופן ישיר לבריאות המוח, שיטות שהוכחו כיעילות לשיפור הזיכרון, ועל הרגלי חיים שכדאי לאמץ המשפיעים על שיפור הזיכרון לתפקוד בריא וצלול ביום יום.      
סוד הבריאות עפ"י רפואת הרמב"ם

סוד הבריאות עפ"י רפואת הרמב"ם

ההרצאה חושפת את הסוד לחיים בריאים ואיזון בין גוף ונפש ומעניקה כלים פרקטיים להתנהלות נכונה. מהי דרכו הרפואית של הרמב”ם ברפואה מונעת וטיפולית, מה משמעות הביטוי של הרמב”ם “יהיו מזונותיך תרופותיך” – מהו הבסיס לתזונה נכונה וספיגת המזון, כיצד לשדרג את הרגלי התזונה שלנו – איזה מזונות לאכול וממה להימנע, מהם חוקי הבריאות הטבעית כרפואה מונעת לבריאות הנפש ואיזון מערכת העצבים, איך ניתן לשפר את הזיכרון על פי הרמב”ם, כיצד לשלב פעילות גופנית בחיים גם כשאין זמן ועוד ועוד.      
אמנות ההתבוננות – העולם דרך העדשה

אמנות ההתבוננות – העולם דרך העדשה

דמיינו לעצמכם עולם קטן ומופלא, כל כך קטן עד שקשה להבחין בו במבט ראשון. עולם בו שלולית בוץ קטנה הופכת לאגם קסום, תלולית עפר כמוה כהר, וברחבי הנופים המסתורים הללו משוטטים להם יצורים מוזרים ומרתקים כמו בסרטי מדע בדיוני ופנטזיה. עכשיו שערו לנפשכם שהעולם הזה אינו בדיוני, הוליוודי או ערוך בתוכנת “פוטושופ”. הוא אמיתי, נכנס בכף ידכם, ויותר מזה, הוא מסתתר ממש מתחת לאפכם בכל מקום ובהישג יד, מהגינה הסמוכה דרך השדה, הפארק ואפילו בין כותלי הבית. בהרצאתו “אמנות ההתבוננות” יפתח בפניכם נדב חלון לאותו עולם מרתק כפי…
חדשנות זה שם המשחק

חדשנות זה שם המשחק

חשיבה יצירתית היא המנוע לצמיחה בעולם של הפרעה, בו השינויים כל כך עוצמתיים ודחופים, הדרך הכי טובה להתמודד איתו לשגשג בו היא ללמוד לרכב על הגל, וזה דורש חשיבה יצירתית. יצירתיות מאפשרת להבין את כללי המשחק המשתנים של הכלכלה החדשה ואיך הופכים לבעלי משמעות בעידן כה דינאמי – עידן הכלכלה השיתופית. ההרצאה נוגעת בנושאים ודוגמאות של אופני חשיבה יצירתיים ומעניקה כלים פרקטיים לחשיבה יצירתיות וחדשנית – כיצד דיסני, מדונה ואמריקן אקספרס מייצרים חוויות פורצות דרך עבור לקוחותיהם, וכיצד משנתו של אינשטיין שינתה חברות כמו אינטל וזאפוס. מה שמייחד…
היזמים החדשים

היזמים החדשים

כולנו עדים לשינויים הדרמטיים שעוברים על התודעה האנושית בשנים האחרונות ועל ההשפעה שלה על עולמות היזמות. ההרצאה מציבה תמונת מבט מקיפה על המאפיינים של היזמות החדשה. דור חדש של יזמים גדל בעולם, אלו לא בהכרח יזמים טכנולוגיים בעמק הסיליקון, אלו בעיקר אנשים שמחזיקים תודעה חדשה של עולם חדש שמבוסס על תנועה וערכים שונים מהדורות הקודמים. ניתן למצוא אותם מקימים עסקים, אבל גם מנהלים ארגונים, מחנכים, יזמים חברתיים ועוד. ההרצאה סוקרת את המאפיינים של “היזמים החדשים”, מה מייחד את צורת החשיבה שלהם (וכיצד כל אחד יכול לקבל כלים והשראה…
בעקבות בנאים וארכיאולוגים בתל מגידו

בעקבות בנאים וארכיאולוגים בתל מגידו

ההרצאה מציגה את האתר הארכיאולוגי מגידו כאתר מפתח להבנת הארץ בתקופות הקדומות, להכרות עם תולדות הארכיאולוגיה הישראלית ועם תהליכי השימור המתרחשים באתרים מתקופת המקרא. בהרצאה מוצגים ההיסטוריה של האתר, הארכיאולוגים השונים שפעלו באתר מן החפירה הראשונה בשנת 1903 ועד היום ושיטות החפירות ההיסטוריות. נתוודע לעבודות הביצוע החדשות שהתקיימו באתר לאחרונה ומטרתן הן לשמר את השרידים העתיקים והן להציג אותן לציבור הרחב בצורה ברורה ונעימה.
מסע בעקבות הקנביס - מהעבר הרחוק ועד ימינו

מסע בעקבות הקנביס - מהעבר הרחוק ועד ימינו

מסע בעקבות ההיסטוריה של צמח הקנביס והתרבות האנושית, לאורך זמן ומקום. ממצאים רבים מעידים על שימוש בחלקיו השונים של הצמח כבר לפני למעלה מ-12,000 שנים. נתוודע אל זניו השונים של הצמח, חלקיו, החומרים הפעילים שבו, השימושים ההיסטוריים והמודרניים. ככל שכלי המחקר של בני האדם מתקדמים, כך מתרחב הידע לגבי השימושים האפשריים של הצמח ופיתוחים עתידיים לטיפול וריפוי. לאחר הצגת הצמח, תאורו ושמותיו השונים, נצא במסע אחרי שימושי הקנביס השונים בעולם העתיק. (לרפואה, לטקסטיל וסיבים, לשמן מאכל, ולשימושי נפש!). נעזר בעדויות כתובות ובממצאים ארכיאולוגים מפתיעים. נעקוב אחרי שימושי קנביס…
מצדה- הקרב האחרון

מצדה- הקרב האחרון

מצדה בה התרחש הקרב האחרון של המורדים היהודים, מסמל יותר מכל את סופה של תקופת המרד נגד האימפריה הרומית. בלב המדבר השתמרו שרידים ארכאולוגיים המעידים על ימיהם האחרונים של המורדים היום לפני 2000 שנה.
Share
Skip to content