אירועים ופעילויות תרבות

בנוסף לתוכנית המנויים המאפשרת צפייה בכל ההרצאות באתר ללא הגבלה, אנו מציעים גם להצטרף לסדרות חדשות, בהן ההרצאות משודרות לייב בזום בשידור ישיר מהאולפן שלנו, כל ההרצאות גם מוקלטות באיכות HD ונשלחות מוקלטות לנרשמים לסדרה.

בעמוד זה תמצאו את המידע על הסדרות השונות ואופן ההרשמה.

כמו כן, אנו עורכים נופשים הכוללים תוכנית תרבות ופעילויות העשרה נוספות שגם עליהם תמצאו מידע בעמוד זה.

בכל שאלה ניתן ליצור איתנו קשר כאן בטופס.

סדרות שמתחילות בקרוב:

סדרות ואירועים רצים:

חוקרות מדברות ביטחון

חוקרות מדברות ביטחון

הצטרפו אלינו ל- 6 הרצאות שונות בסדרת הרצאות מרתקת עם נבחרת החוקרות המובילה של המכון למחקרי ביטחון לאומי INSS, אונ’ תל אביב. כל אחת מהמרצות מובילה תחום מחקר אחר ותשתף אותנו בעבודתה.

לא על מגש של כסף

לא על מגש של כסף – האם ״האביב האיראני״ בפתח?

בשנה האחרונה מתגבר שיתוף הפעולה בין קבוצות המתנגדות לשלטון הפרסים, אשר החליטו לפתוח במרי אזרחי שיכלול את כל העמים הלא פרסיים ויתחיל ב-16 במרץ 2022.
מנהיגי המרד מודעים לכך שהחירות לא תינתן להם על מגש של כסף והם יצטרכו להיכנס למאבק ארוך ואלים נגד הפרסים ותומכיהם. מה יקרה במידה וההמונים ייענו לקריאה ומיליונים רבים יזרמו לרחובות ומה אם לא ייענו לקריאה?
על כך בהרצאה אקטואלית ומרתקת זו.
הצטרפו אלינו להרצאה עם ד”ר מרדכי (מוטי) קידר, מזרחן ומרצה במחלקה לערבית באוניברסיטת בר-אילן, עמית מחקר במרכז בגין-סאדאת למחקרים אסטרטגיים באוניברסיטת בר-אילן, ביום שישי 28.1.22 בשעה 10:00 בשידור זום מהאולפן.

האמנות כמראה לפני החברה

האמנות כמראה בפני החברה

סדרת הרצאות חדשה עם ד”ר ורדה רוטשטיין מאייר, דוקטור לאמנות ומגדר, בעלת תואר שני וראשון באמנות ובחינוך. בסדרה נדון ביצירות אמנות בהקשרים התרבותיים שהן נושאות עמן ונציף שאלות שעולות מהתבוננות זו – מה הוא עולם האמנות? מהי אמנות עכשווית והאם בתקופה העכשווית ישנם תנאים של חוסר הבנה בין הצופה לאמנות? האם מתקיים תהליך של משבר אמון בין הקהל לבין יצירת האמנות? על מקומה של היצירה בעולם המודרני ובתרבות בכלל בסדרה זו הבוחנת את מקומה של האמנות כמראה לפני החברה. הצטרפו אלינו ל-4 מפגשים לייב בזום בימי שלישי ב-17:00 החל מה-1.2.22.

פרצופה של המדינה: 70 שנות עיתונות

​​פרצופה של המדינה: 70 שנות עיתונות, עיתונאים ותקשורת המונים

סדרת הרצאות חדשה של ד”ר גבי זהר, לשעבר עיתונאי בקול ישראל, עיתון הארץ ודובר משרד הבריאות, וכיום עורך ומגיש תכנית התרבות של רדיו צפון. בסדרת ההרצאות נצעד לתוך המסע התקשורתי של העיתונות במדינת ישראל, ננסה להבין את מידת השפעתה ונשפוך אור על תהליכי התקשורת מאז קום המדינה ועד היום – ננתח את התהליכים שעברה העיתונות בישראל – מתקשורת המגויסת לרעיון הציוני ועד עיתונות בועטת ונושכת בשנות השמונים והתשעים.

נקודות של טירוף

נקודות של טירוף – רסיטל מונחה

רסיטל מונחה ייחודי עם אירנה פרידלנד באודיטוריום הפקולטה לאמנויות באונ’ ת”א יחד עם סדרת הרצאות העשרה לצפייה מהבית. הקונצרט – הרצאה המשולב של הפסנתרנית והמרצה אירנה פרידלנד, “נקודות של טירוף”, נוצר בעקבות התערוכה הסנסציונית של יאיוי קוסאמה שמוצגת בימים אלו במוזיאון תל אביב לאמנות. במרכז המופע – דמויותיהם, אישיותם וכמובן יצירותיהם של אמנים ויוצרים מסעירים לא פחות – סרגי רחמנינוב, אלכסנדר סקריאבין, רוברט שומאן ועוד. הקונצרט יתקיים ביום ד’ 16.02.22 בשעה 19:30 באולם טארג, בית הספר למוזיקה, אוניברסיטת ת”א, רחוב חיים לבנון 64 ,רמת אביב. משך הקונצרט וההרצאה – כשעה וחצי.

גלי כנרת

נופש תרבות וקולינריה במלון גלי כנרת

תרבות וקולינריה על הכנרת: הצטרפו אלינו לנופש במלון גלי כנרת המחודש בתאריכים: 25-27.1.22
מלון גלי כנרת – סמל למסורת אירוח מפוארת נפתח מחדש לאחר השקעה רחבה ומציע חופשה יוקרתית עם חוויה קולינרית יוצאת דופן. המלון מציע גם ספא מפנק ועשיר במיוחד וכמובן הוספנו את תוכנית התרבות האיכותית שלנו – אנו מזמינים אתכם לעצור את מרוץ החיים, להתנתק, להתחבר ולתת לנו לקחת אתכם למקום אחר.

צפרות חובקת עולם - עוז חורין

צפרות חובקת עולם – עוז חורין

סדרת הרצאות חדשה של הצפר, צלם, מרצה, טקסונום ו“רודף הציפורים” – עוז חורין. בסדרת הרצאות זו נגלה מגוון עצום ומופלא של ציפורי העולם – נשמע על על חיי החברה המרתקים של הציפורים, המבנים המשפחתיים השונים שמייצרות ע״מ לקיים התאמה לכל בית גידול אפשרי על פני כדור הארץ, אינספור דרכים לשיחור מזון ועוד. בכל מפגש בסדרת ההרצאות, ישתף המרצה בחוויות אישיות כצפר ובעיקר בעובדות מרתקות מעולם העופות. איך צופים בכל מיני הציפורים בעולם? התשובה פשוטה – בלתי אפשרי. יותר מ-10,800 מינים, מוכרים כבר היום. עוז בחר להתמקד ברשימה נבחרת, מקוצרת של 248 משפחות ציפורי העולם, המהווה ייצוג הולם למגוון המופלא של עופות העולם. האתגר שלו הוא לראות ולצלם לפחות צפור אחת מכל משפחה. משימה ארוכה, שתוביל להרבה טיולים בעולם, אך אפשרית. מוזמנים להצטרף להרצאות ולקחת חלק במסע המיוחד.

מאחורי הקלעים אל הבמה - התפקידים שעושים את התיאטרון

מאחורי הקלעים אל הבמה – התפקידים שעושים את התיאטרון

סדרת הרצאות חדשה בשיתוף תיאטרון “הקאמרי” בת 5 פרקים המאפשרת הצצה נדירה אל האנשים והתפקידים מאחורי הקלעים של עולם התיאטרון. בסדרה ניחשף לתפקידים הפחות מוכרים של העוסקים במלאכה, האנשים שיוצרים עבורנו את “העולמות המשוחקים” על הבמה ומאחורי הקלעים. נשמע מאנשי מקצוע ויוצרים מהו התהליך האמנותי שעוברים השחקנים, מעצבי הבמה, מעצבי התלבושות ומעצבי התנועה בדיאלוג עם המחזה, עם הבמאי ועם אולם התיאטרון.
כיצד שחקן מתכונן לעבודה והאם הוא באמת ״יוצא״ ו״נכנס״ לדמות? נציץ באופן בלעדי אל רגעים קסומים, לשנייה לפני ששחקן עולה אל הבמה, נראה את השחקנים בחדר החזרות ועוד ועוד…

אדריכלות מאסטר קלאס

אדריכלות: מאסטר-קלאס

הצטרפו אלינו לסדרת הלייב החדשה ל-4 מפגשים עם טובי האדריכלים בישראל: אדריכל אמנון רכטר, אדריכלית דנה גורדון ורוי גורדון. בסדרה זו אנו נחצה יבשות, נצלח מהפכות פוליטיות, מלחמות ושינויים טכנולוגיים. במהלך ההיסטורי והרעיוני שנגולל כאן, נגלה איך האדריכלות הושפעה משינויים כלכליים, חברתיים ופוליטיים – וכן, כיצד השפיעה על מהלכים ויצרה מהפכות. ההרצאות בסדרה מספרות את סיפורם של 3 אדריכלים בעלי שם עולמי: וולטר גרופיוס מאבות המודרניזם, האדריכל האמריקאי פיליפ ג’ונסון וסר נורמן פוסטר הבריטי – אדריכל הזכוכית והברזל.

חינוך: הדור הבא - על פיתוחם של אדם וחברה

חינוך: הדור הבא – אריה ברנע

סדרת הרצאות חדשה עם אריה ברנע, איש חינוך, מרצה במכללה לחינוך ולשעבר מנהל ארבעה בתי ספר על-יסודיים, בה נברר לעצמנו את מהותו של החינוך ואת מטרותיו, נדון באופן שבו החינוך עונה על צרכיה המיוחדים של החברה הישראלית ונאפיין את איש החינוך הראוי לתפקידו.
כמו כן נדון בסוגיית מפתח חינוכית וחברתית, בוודאי במציאות הישראלית: השוויון החברתי, נגדיר לעצמנו את המושג “ערך” ונברר את האופן שבו אמורה מערכת החינוך להקנות לתלמידים ערכים מסוימים.
הצטרפו אלינו לסדרה חשובה זו, 4 מפגשי לייב בזום בימי שלישי ב-17:00.

אשר יושפה תמונת נושא

האדם בחיפוש האושר – ד”ר אשר יושפה

סדרת הרצאות בת 4 מפגשים עם ד”ר אשר יושפה, המציגה מגוון של נושאים על בסיס ספרות קלאסית ומנתחת את התובנות במרחב של אושר האדם ומציגה שאלות הנוגעות לכל אחד ואחת מאיתנו. טולסטויי, דוסטויבסקי, סטפן צוויג וסופרים נוספים עסקו בשאלות אלה וכך הנושאים שיידונו בסדרת ההרצאות הם סביב שאלת אושרו של האדם, הסבל והרשעות השוררים בעולם ומשמעותם, התקווה לעתיד טוב אל מול ההווה הרווי כאב וסבל, המאבק במצוקות חיים והתגברותו , פשר החיים ומהות הקיום האנושי.

מה ביקש קונפוציוס מהאנושות?

פילוסופיה סינית עתיקה – ד”ר גליה דור

סדרה חדשה בת 8 מפגשים של ד”ר גליה דור, המציגה פרקים נבחרים מחשיבה סינית עתיקה – בדגש על השלכות עכשוויות ופרקטיקה. נגלה עד כמה חשיבה סינית עתיקה, בין אם בתחומי הרפואה, האסתטיקה או הפילוסופיה הטהורה, הינה רלוונטית ויישומית לכל אדם למען שינוי תודעה וגוף. הסדרה תתחיל בעקרונות וברעיונות הראשונים והמהותיים ביותר לסין העתיקה – כמו רפואה, הקומפלמנטריות של יין ויאנג, ספר השינויים ועוד ותמשיך להעמקה בזרמי פילוסופיה מסוימים, כמו קונפוציאניזם או טאואיזם.

אירוע תרבות במוזיאון “אנו”

אירוע תרבות ייחודי במוזיאון “אנו” המשלב סיור ורסיטל פסנתר, בנוסף לסדרת הרצאות העשרה לצפייה מהבית. אנו מזמינים אתכם לתוכנית המשלבת סיור מונחה ברחבי המוזיאון עם מדריך מטעם המוזיאון, האזנה לרסיטל מונחה לפסנתר בשילוב תמונותיו של האמן היהודי הנודע מארק שאגאל עם הפסנתרנית אירנה פרידלנד ובנוסף – סדרת הרצאות לצפייה מהבית הכוללת 6 הרצאות ייחודיות בנושא יהדות ואמנות. לחצו לפרטים נוספים.

ארכיון סדרות ואירועים:

מריה

אומנות נוצרית: הרצאה על מריה מגדלנה

הדמות הנשית הכי פופולרית באמנות הנוצרית (חוץ ממריה האם) היא מריה מגדלנה. נעמוד מופתעים מול יצירות ארוטיות ונועזות של מריה מגדלנה, וננסה לעמוד על הסיבות אשר התירו לאמנים לתאר את מריה מגדלנה חשופה כל כך, ולעתים אף עירומה ממש. נכיר את יצירותיהם של טיציאן, אל גרקו, קאנובה ורבים אחרים. לקראת השנה האזרחית החדשה – הצטרפו אלינו להרצאה מיוחדת עם ד”ר אפי זיו ביום שישי 31.12.21 בשעה 10:30 בשידור זום מהאולפן.

כללי הזהב לבריאות בבית על פי תורת הפנג שווי

כללי הזהב לבריאות בבית על פי תורת הפאנג שווי

הרצאת לייב בזום עם אביטל לוביא כהן, יועצת פאנג שווי שהוכשרה בהונג קונג ובישראל ומייעצת לאנשים לגבי בתיהם או בית העסק. שיטת הפאנג שווי מאמינה בכך שהחלל שבו אנחנו חיים ועובדים משפיע עלינו גם אם אנחנו לא רואים זאת, לכן שיטת ״משנה מקום משנה מזל״ היא לא קלישאה, מדובר באוסף כללים ברורים התומכים ביצירת מרחב מחיה בריא, נעים ומעצים. בהרצאה נגלה איך המנגנון הזה עובד, נלמד לחזק את הבריאות בבית באמצעות טיפים פרקטיים ליישום מיידי ואישי הכולל הדפסת מפה אסטרולוגית אישית.
ההרצאה תתקיים ב 8.12.21, יום רביעי בשעה 18:00.

הקוסאמה – מאניה

האמנית היפנית המפורסמת יאיוי קוסאמה, מחשובי האמנים העכשוויים בעולם, מציגה בימים אלה תערוכה רטרוספקטיבית מקיפה של עבודותיה במוזיאון תל אביב.
הצטרפו להרצאה של אוצרת האמנות ד”ר סמדר שפי ביום שישי ה19.11.21 שתספר על האמנית ותציג תמונות מרהיבות מהתערוכה. ההרצאה מתאימה גם למי שביקר או מתכנן לבקר בתערוכה וגם למי שלא.

שמירת טבע, מגוון ביולוגי וקיימות

שמירת טבע בעידן שינוי האקלים וההתחממות הגלובלית. העולם משתנה במהירות עצומה מול עינינו, והשינוי האקלימי שעובר על כל כדור הארץ עלול להשפיע גם על עצם קיומנו. בסדרה זו נדון כיצד ניתן למצוא איזונים בין שמירה על הסביבה, שמירה על המינים הביולוגיים והמגוון שלהם, ובמקביל לאפשר לאנושות להמשיך להתקיים ולבנות לעצמה עתיד חיובי למענה ולמען הדורות הבאים.
הצטרפו אלינו לסדרה חשובה ופוקחת עיניים בת 4 מפגשים מרתקים.

תנך במבט אחר

תנ”ך במבט אחר

סדרה חדשה של יוסי נינוה – 2 הרצאות לייב + 3 הרצאות מוקלטות. סיפורי התנ”ך הידועים מזוית היסטורית מחקרית. הצטרפו להרצאות מרתקות המציגות צדדים אחרים לסיפור המקראי עם המרצה יוסי נינוה.

חמש כוחות הנפש עפי הרמבם

בריאות טבעית – 5 כוחות הנפש על פי הרמב”ם

מהם 5 כוחות הנפש על פי הרמב”ם, מיהם האנשים הכי בריאים בעולם ומהם צמחי המרפא המועילים לגיל הבוגר. 3 הרצאות מעולות מאת 3 מרצים שונים על בריאות טבעית. ההרצאה “חמשת כוחות הנפש” עם שירלי יוסף, תשודר מהאולפן בלייב ביום ד’, 10.11.21 בשעה 18:30.

שבטיות, זהות ומרחב

שבטיות, זהות ומרחב בתרבויות אסיה ואפריקה

סדרה מרתקת חובקת עולם ותרבויות שונות בת 4 הרצאות עם ד״ר חיים קורן. בסדרה נחשף לשבטים שונים מרחבי העולם שעדיין מהווים מסגרת חברתית, כלכלית, פוליטית ותרבותית עבור אנשי השבט. נגלה כיצד הם מתמודדים עם מציאות מורכבת, מתחים פנימיים, גלובליזציה, תנאי אקלים קשים ולעיתים גם כוחות פולשים או כובשים.

האישה בתנ״ך : כשמיתוס פוגש היסטוריה

ארבע הרצאות מרתקות בסדרה על דמות האישה המקראית כפי שעולה מסיפורי התנ״ך. על פני השטח כמה מן האירועים המוכרים שמתוארים לנו בתנ״ך נראים ונשמעים חסרי כל היגיון:
הנחש שפיתה את חוה לאכול מפרי העץ האסור, שרה בת ה-90 שהרתה לאברהם בן ה-100, סופה הטרגי והמוזר של אשת לוט ועוד ועוד דוגמאות אין סוף.
נשאלת השאלה, האם כותבי התנ״ך, שכתבו את הספר המשוכלל ביותר שנכתב מעולם, האמינו שכך באמת היה? קרוב לוודאי שלא. מדובר במיתוסים ולא אמת היסטורית.
מיתוסים האלה נכתבו על מנת לתת מענה לשאלות אמיתיות שאיתן התמודדו במציאות.
על הצורך שדרש מענה מיתולוגי לבעיה היסטורית ועל הסיפורים עצמם, המתמקדים בסדרה זו בדמות האישה המקראית נדון בכל אחת מההרצאות בסדרה.

רומא לשוחרי תרבות

רומא לשוחרי תרבות: ההיסטוריה, האדריכלות, האמנות ועוד

מסע מרתק בעיר הנצח, רומא- בירת התרבות המערבית. סדרה בת 8 הרצאות עם ד”ר אפי זיו. הסיור יכלול סקירה היסטורית ומיתולוגית, צפייה במבני הפאר של האימפריה הרומית, הנצרות הקדומה, תקופת הרנסנס והשיא – תקופת הבארוק שמרכזה רומא. נלמד על ענקי הבארוק שפעלו בעיר, נסייר בארמונות, בווילות ונגלה “סודות” לא ידועים המסתתרים בכיכרות ובמזרקות של העיר. הסדרה מתאימה גם למי שהיה בעיר ורוצה לדעת עליה יותר, וגם למי שטרם היה ורוצה ליהנות מסיור מודרך לשוחרי תרבות ואמנות.

הסכסוך הישראלי - פלסטיני : תמונת מצב עדכנית

הסכסוך הישראלי – פלסטיני : תמונת מצב עדכנית

סדרת הרצאות חדשה של המכון למחקרי ביטחון לאומי, בת 4 הרצאות בה נעסוק בתיאור ובניתוח משמעויותיו של המבוי הסתום בתהליך המדיני הישראלי-פלסטיני. לצד דיון בשאלות יסוד בנוגע למאפייני המבוי הסתום, סיבותיו והשלכותיו בפרספקטיבה היסטורית ועכשווית, נעמוד על כיווני פעולה אפשריים ועל משמעותם של פתרונות אלטרנטיביים מוצעים או נכפים כדוגמת פתרון המדינה האחת.

עולם של צילום

עולם של צילום

סדרת הרצאות חדשה על עולם הצילום, 4 מפגשים מרתקים, תמונות מיוחדות והסברים בגובה העיניים עם צביקה פולק סדרה זו מתחילה עם ההיסטוריה של הצילום, כיצד התפתח הצילום ואיך השפיע על העולם. נראה כיצד הטכנולוגיה החדשה גם השפיעה על האמנות, נדבר על התקופה שבה הפכנו כולנו לצלמים עם מצלמה זמינה כל הזמן בידנו ונקנח את הסדרה עם אוסף תמונות מרהיבות מכל העולם!

נופש במלון ענבל

הצטרפו אלינו לנופש בתאריכים: 15-17.11
מלון ענבל הממוקם בטבורה של ירושלים, טובל בתפאורה מפעימה שעוצבה על ידי ההיסטוריה והוא אחד ממלונות היוקרה המפוארים ביותר בעיר. מיקומו המושלם של המלון הוא שער אולטימטיבי לכל רחבי העיר, אשר ממנו תוכלו לצאת לחקור את סודותיה הקסומים של ירושלים ולחוות אותה במלוא עצמתה.
המלון מציע חוויה קולינרית ברמה הגבוהה ביותר, אווירה חמימה להפליא ומגוון רחב של טעמים מקומיים ובינלאומיים, שימוש בחומרי הגלם והמרכיבים האיכותיים ביותר כולל תוצרת עונתית מקומית.
במתחם הספא המפנק במלון מוצעים לכם מגוון רחב ועשיר של טיפולים ועיסויים מפנקים, מרעננים ומחדשי אנרגיה לגוף ולנפש.
הנופש במלון הינו ל 2 לילות ו 3 ימים בתאריכים 15-17.11 ימים ב’-ד’, כאשר בימים אלה תהיה תוכנית תרבות נהדרת.

תמונת סדרה ניסים קלדרון

מבטים על יוצרי התרבות הישראלית

סדרה בת 4 הרצאות עם פרופ’ ניסים קלדרון אשר מציג את גדולי כותבי השירה והכתיבה העברית בני זמננו במסגרת ההרצאות ידון פרופ׳ קלדרון ביצירות המופת של הסופרים ש”י עגנון ועמוס עוז, והמשוררים דליה רביקוביץ ומאיר אריאל אשר עיצבו כל אחד בדרכו הייחודית את הזהות הישראלית, את השפה העברית החדשה ואת דמותו של האמן הישראלי.

מה שפת הגוף אומרת לנו? | מעיין בשן

מה שפת הגוף אומרת לנו?

סדרת הרצאות חדשה בת 4 מפגשים על ניתוח שפת גוף עם מעיין בשן. בסדרת הרצאות זו נחדד את הניואנסים, נלמד להבחין ולאבחן את ההבעות הקטנות והקטנטנות שבאופן לא מודע מסגיר הגוף, החל ממבע של אנשים נורמטיביים במצבים שונים בחיים ועד אנשים עם הפרעת אישיות ופושעים מסוכנים. נלמד לזהות מתי משקרים לנו ואיך שפת הגוף יכולה לעזור לנו בתקשורת טובה יותר.
מעיין בשן מרצה ומלמדת, פרשנית קבועה ובעלת טור קבוע באתר החדשות Ynet, מופיעה באופן קבוע בתוכניות טלוויזיה, אינטרנט וחדשות. מנתחת ומפרשת מזה למעלה מעשור את שפת גופם של פוליטיקאים, אנשי ציבור וידוענים.

נופש במלון קדם

הצטרפו אלינו לנופש בתאריכים: 24-26.10
מלון “קדם” היוקרתי, הבית לגוף ולנפש, שוכן למורדותיו המזרחיים של יערות הכרמל בנוף ייחודי.
המלון נבנה על מנת להעניק לשוהים בו שלווה ורוגע, החדרים מעוצבים בקו מודרני וחמים תוך חשיבה על הפרטים הקטנים, אורחי המלון נהנים מקולינריה משובחת מלווה ביינות בוטיק מהאזור.
בזמן שהותכם במלון תוכלו להתפעם מהמרחבים, מעוצמתם של הנופים הסובבים אותו, ולחוות אירוח מפנק, מהנה ומעשיר.
במלון בריכת “אינפיניטי” יפיפיה, ספא מפנק הכולל חמאם טורקי, סאונה יבשה ורטובה, חדרי טיפולים ומרכז יופי יחיד מסוגו וברמתו באזור.
המלון מונה כ 61 חדרים שכולם יעמדו לרשותנו ל 2 לילות ו 3 ימים בתאריכים 24-26.10 ימים ב’-ד’, כאשר בימים אלה תהיה תוכנית תרבות נהדרת, הפירוט בהמשך.

טיול קצר בפריז

שתי הרצאות נהדרות על עיר האורות
מגדל אייפל – כיעור בפני האומה או סמל ליופי וקדמה? האם אתם באמת מכירים את מגדל אייפל? מפלצת הברזל שאף תייר המבקר בפריז לא ירשה לעצמו להחמיץ בביקור ראשון בעיר, לא תמיד היה סמל מובהק ומקובל על אזרחי צרפת.
מוזיאון הלובר – המוזיאון הגדול בעולם, הוא עולם מופלא של אמנות. בהרצאה זו נסייר ונלמד על יצירות המופת הנמצאות במוזיאון לפי סדר כרונולוגי, תוך לימוד ההתפתחות והשינויים מתקופה לתקופה, ונספר גם על האמנים עצמם.

רפואת הרמב”ם במאה ה 21 – נפש בריאה בגוף בריא

3 מפגשים עם שירלי יוסף שיגלו כיצד לדאוג לגוף ולנפש לבריאות טובה בחיי היומיום על פי רפואת הרמב”ם
העולם המודרני מזמן לנו אתגרי בריאות רבים, פיזיים ונפשיים – שפע המזון וזמינותו, שעות פעילות מרובות, מיעוט בפעילות גופנית, מתח, לחץ ושחיקה. כל אלה ועוד עלולים לגרום לפגיעה באיכות החיים. הרמב”ם היה איש מדע ורופא מומחה אשר הותיר אחריו משנה סדורה והמלצות, ידע שנרשם במאה ה 12 ורלוונטי ביתר שאת גם היום, במאה ה 21. הרמב”ם האמין ביופיו של הטבע, בסגולותיו וביכולתו של המצוי בטבע לרפא. זה הזמן לחזור לשורשים, לתת לטבע לעשות את שלו דרך ידע המועבר בהרצאות מעשירות וכלים פרקטיים הזמינים לכולנו שאפשר ליישם מידית בחיים במעט זמן. הצטרפו אלינו למען הבריאות שלכם ובני משפחתכם.

המכון לביטחון

הכוחות הפועלים והמשפיעים על המזרח התיכון – INSS

סדרת הרצאות חדשה מאת המרצים והחוקרים של המכון למחקרי ביטחון לאומי
סדרת הרצאות מיוחדת זו מעניקה נקודות מבט והתייחסות להתפתחויות חשובות, המאירות משמעויות לישראל ולמרחב כאשר לוקחות בהן חלק ירדן, איראן, מצרים והזירה הפלסטינית. זוהי הזדמנות לשמוע את המידע ישירות מאנשים
שהיו שנים רבות בתפקידים בכירים ותרמו לביטחון המדינה והיום עוסקים במחקר וייעוץ כחלק ממכון מחקר בעל שם עולמי למחקרי ביטחון לאומי INSS (מבית אונ’ תל אביב) הסדרה כוללת 5 הרצאות מאת 5 מרצים שונים, הרצאות אלה תשודרנה בזום וגם תוקלטנה לצפייה במועד אחר. בנוסף הסדרה כוללת מפגש פרונטלי במכון המחקר עצמו בתל אביב והרצאה של מנהל המכון. הרצאה זו תצולם ותישלח הקלטה לנרשמים לסדרה.

האם הבחירות שלנו בחיים הן באמת שלנו?!

סדרת הרצאות חדשה, פוקחת עיניים ומפתיעה בת 4 מפגשים עם ד”ר לירז מרגלית
מה משפיע באמת על האושר שלנו? על הרגשות שלנו? עד כמה אנחנו הם אלו שבוחרים … מה נקנה בסופר? איזה בגד נלבש? איזה יעד נבחר לטיול הבא? ובמי נבחר בבחירות הבאות…? סדרה זו תחשוף בפנינו מידע “פוקח עיניים” על
הכוחות האדירים הפועלים בעולמות הצרכנות, הדיגיטל והתוכן וכיצד הם משתמשים בכפתורים פסיכולוגיים מאחורי הקלעים על מנת לעצב ולהשפיע על ההתנהגות וההחלטות שלנו הצרכנים, לרוב ללא ידיעתנו כלל. והאם דברים ישתנו אחרי הקורונה? הצטרפו אלינו לסדרה שתגרום לכם לחשוב מחדש על בחירות היומיום שלכם.

נופש תרבות במלון דן אכדיה בהרצליה

שילוב מנצח של ריזורט יוקרתי על חוף הים ותכנית תרבות נהדרת! הצטרפו אלינו לבילוי קיצי באחד ממלונות הדגל של רשת דן, תהנו מחוף הים וממנוחה וגם מהרצאות מעולות ומופעי מוזיקה איכותיים! המלון המפורסם בהרצליה פיתוח מציע אווירה של כפר נופש קטן, עם הבריכה המשקיפה אל הים, דק העץ והמדשאות, אוכל מעולה, חדרים מרווחים – ממש “אי של שלווה”. יחד עם המרצים והאמנים שמגיעים במיוחד לנופש תרבות.

סיפורי אהבה מרעישים

סיפורי אהבה מרעישים שהשאירו חותמם בהיסטוריה

סדרת הרצאות חדשה בת 4 מפגשים עם ד”ר גוסטב מייסלס. דפי ההיסטוריה מלאים בסיפורי זוגות מאוהבים שגרמו לשינויים גדולים ומשמעותיים, למלחמות ובריתות בין עמים ומדינות, היוו השראה ליצירות מופת בכתיבה, במוסיקה ובאמנות וכבשו את לב הציבור בכוח האהבה שלהם. בסדרה זו נגלה את ההיסטוריה מחדש דרך סיפורים כמו אהבות קליאופטרה החד פעמיות, דרך דיבוקו של נפוליאון לאהובתו ג’וזפין, עד לידתה של הכנסיה האנגליקנית, בעקבות אהבתו של הנרי השמיני, מלך אנגליה, וכלה בסיפורים של בניטו מוסוליני ואהובתו היהודיה. סדרה מיוחדת לחובבי ההיסטוריה וסיפורי אהבה גם יחד, מוגשת בקלילות ומתובלת בהומור.

בודהיזם

השער בין פנים לחוץ: מבוא לפילוסופיה בודהיסטית קדומה ועכשווית

סדרת הרצאות חדשה בת 4 מפגשים על בודהיזם עם ד”ר גליה דור. בסדרה זו תיקח אותנו ד”ר גליה דור בדרך הבודהיסטית – החל משורשיה העתיקים בהודו ועד השפעתה על המערב בימינו. הסדרה שמה דגש על הבנה ברורה, בהירה ומעמיקה של אחת התופעות המרתקות בהיסטוריה האנושית – סיפורו של הבודהא, האדם שביקש לחקור את הסיבות לסבל האנושי ולמצוא לו מזור. נבין כיצד התובנות הללו של תורת הנפש אותן גילה הבודהא ניתנות ליישום גם היום אצל כל אחד מאיתנו.

ונציה

ונציה – היסטוריה, אמנות ורומנטיקה

סדרת הרצאות חדשה עם ד”ר אפי זיו ב 8 מפגשי ZOOM. סדרה נפלאה לשוחרי האמנות עם יצירות האמנות המרהיבות, סיפורי ההיסטוריה העשירה והצצה לתוך הארמונות, הכנסיות, המוזיאונים והפיאצות בעיר ונציה הקלאסית. כולנו יודעים שהעיר ונציה ייחודית מאד, סדרה חדשה זו תציג בפנינו את ונציה כפי שלא מכירים בדרך כלל. בהרצאות “נטייל” בעיר ונראה את כל אתרי האמנות אך הפעם נקדיש תשומת לב להיסטוריה של העיר, נכיר את סגנון הציור הייחודי בונציה, שנקרא “אסכולת ונציה”. נלמד על תחילת הציור בעיר לאחר השתחררותה מההשפעה הביזנטית. נעמוד על הבדלי הסגנון והטכניקה בין פירנצה לונציה. נמשיך עם טיציאן וטינטורטו שהקדימו ביצירותיהם את סגנון הבארוק ולא נפסח על החיים בעיר ובאיים הסמוכים.

נופש תרבות בעיר החוף פאפוס בקפריסין

לאחר תקופה ארוכה ללא טיסות ואחרי נופשי תרבות נפלאים בארץ הגיע השעה לנופש תרבות בחו”ל. בשיתוף קבוצת גורדון טורס אנו מזמינים אתכם ל-4 ימים ו 3 לילות של נופש עם תוכנית תרבות עשירה, במלון מפנק 5 כוכבים על שפת הים בקפריסין. הנופש כולל הרצאות מרתקות, מופעים מוזיקליים מרהיבים והפעם גם – סיור קולינארי בפאפוס, ארוחה קפריסאית עם מופע מקומי ועוד. חבילה שנבנתה במיוחד עבורכם, טיסות אלעל בשעות סדירות, נסיעות פרטיות, חדר עם נוף לים ובעיקר חופש!

חופשה מוזיקלית במלון SOFIA החדש על גדות הכנרת

מלון חדש ואיכותי בטבריה המשקיף על חופי הכנרת, על העיר וסביבתה. במבנה לשימור מהתקופה העותומנית, בנוי אבני בזלת מהמאה ה– 19, בקומה השנייה מתגלה פנינה אפופת מסתורין, רומנטיקה ורוחניות (אילו רק יכלו אבני הבזלת לספר על האירועים ההיסטוריים) אל מול יופייה המהפנט של הכנרת באווירה אותנטית. מלון סופיה כנרת מציע חוויית אירוח מלונאית גבוהה המשלבת היסטוריה, תרבות, קולינריה, נופש ורוח. הנופש כולל 2 הרצאות מעולות ו 2 מופעים מצויינים, קראו בהמשך את התוכנית המלאה.​

Skip to content